2. 10. 2017 | Štěpán Ondráček, Ladislav Vácha

Starší dorost hostí Pardubice, pak jede s mladšími kolegy do Hradce

HAVLÍČKŮV BROD - Starší dorostenci zbrojí na další extraligový boj, neboť v pátek 6. října od 18:00 přivítají na svém ledě silného soupeře - HC Dynamo Pardubice. Soubor okolo nového kapitána Marka Tecla předvedl sympatický výkon na ledě žďárských Plamenů, ale ani to nestačilo na body. V sobotu 7. října se starší dorost představí od 15:30 v Hradci Králové, do akce jde i mladší dorost, jenž se na ledě Mountfieldu představí ve 12:00. Neváhejte a přijďte mladé Bruslaře podpořit!

HC Dynamo Pardubice

Založení klubu: 1923
Stadion: Tipsport aréna (kapacita 10 194 míst)
Klubové barvy: bílá a červená
Webové stránky klubu: hcdynamo.cz
Umístění v poslední sezóně: 1. místo po ZČ, čtvrtfinále play - off (s HC Oceláři Třinec 0:2 na zápasy).
Trenér: Michal Mikeska

Mountfield HK

Založení klubu: 2013
Stadion: ČPP Aréna (kapacita 6 890 míst)
Klubové barvy: bílá, černá a červená
Webové stránky klubu: mountfieldhk.cz
Umístění v poslední sezóně: MD: 4. místo po ZČ, 5. místo po nadstavbové části, semifinále play-off (s HC Sparta Praha 0:2 na zápasy)

SD: 2. místo po ZČ, 7. místo po nadstavbové části, čtvrtfinále play-off (s HC Kometa Brno 1:2 na zápasy)
Trenéři: MD: Petr Luštinec, SD: Libor Pivko __________________________________________________________________________________

Starší dorost

Poslední utkání Dynama

ČEZ Motor České Budějovice – HC Dynamo Pardubice 5:3

Branky a nahrávky: 14. Hubata (Egert, Hrubec), 14. Vaculík, 42. Grossmann (J. Čížek, Beránek), 50. Egert (Šafář, Řezáč), 59. Řezáč (Vávra) – 1. Bucek (Zeman, Jelínek), 27. Šír (Oliva, Dubovči), 56. Bucek (Jelínek, Rozlílek). Rozhodčí: Vladimír Pešina – Michal Zíka, Josef Mertl. Vyloučení: 7:7, navíc Kubíček (CEB) OT 10 min. [NESP]. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 85. Střely na branku: 35:30 (13:8, 9:10, 13:12). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3.

ČEZ Motor České Budějovice: Svoboda (Dvořák) – Pánek, Vávra, Kubíček, Škola, A. Čížek, Šafář, Hubata – Holý, Beránek, Krcho, Řezáč, Tisoň, Petřík, Egert, Hrubec, Vaculík, J. Čížek, Masopust, Grossmann

HC Dynamo Pardubice: Nečas (od 14. Růžička) – Dubovči, Oliva, Leder, Secký, Jelínek, Blažej – Šír, Poul, Zeman, Rozlílek, Antoníček, Trejbal, Kostka, Chára, Rohlík, Tobiáš, Bucek, Koffer

Poslední utkání Mountfieldu

Mountfield HK – HC Dynamo Pardubice 4:3p

Branky a nahrávky: 2. Řehák (Síla, Poppel), 39. Dominik Šedivý (Hrabčák, Sklenář), 48. V. Síla (Pinkas, Poppel), 64. Sklenář (Hrabčák, Kuboš) – 18. Chára (Koffer, Dubovči), 30. Rozlílek (Oliva), 59. Chára (Jelínek). Rozhodčí: Battěk – Krátký, Svobodová. Vyloučení: 5:3. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 121. Střely na branku: 21:45. Třetiny: 1:1, 1:1, 1:1 - 1:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3p.

Mountfield HK: Dvořák (Ševců) – Řehák, Voňka, Naar, Müller, Pěnčík, J. Kynčl, Kuboš – Dominik Šedivý, Sklenář "C", Jakubec, M. Síla, T. Pinkas, Hrabčák, Šánek, V. Síla "A", Soukup, Komma, Poppel

HC Dynamo Pardubice: Nečas (Růžička) – Dubovči, Oliva "C", Leder, Hybeš, Secký, Jelínek, Blažej – Šír, Poul, Zeman, Rozlílek, Antoníček, Trejbal, Kostka, Chára "A", Rohlík, Tobiáš, Bucek, Koffer "A"

Těsná porážka od rivala, aneb body stále nepřichází

Starší dorostenci se vydali 30. září na led svého krajského rivala - SKLH Žďár nad Sázavou. Parta okolo trenéra Richarda Cachnína st. nezačala utkání vůbec dobře, když po odehrání 14 minut prohrávala 0:2. Ovšem do konce třetiny snížil po teči svojí premiérovou trefou Tomáš Kulhánek a určil stav po první třetině na 1:2. Ve druhém dějství se prosadil, taktéž poprvé v sezoně, nový kapitán Bruslařů Marek Tecl. Ovšem bojovný výkon mladých nadějí z Kotliny neskončil bodovým ziskem, neboť ve 37. minutě rozhodl o vítězství Plamenů Daniel Poizl. Havlíčkobrodští mladíci zkusili ještě v závěru zápasu power-play, ale bez úspěchu.

znak týmu 3 - 2 znak týmu
Útočník Tomáš Křehlík (na snímku) je společně s Richardem Cachnínem ml. nejproduktivnějším hráčem Bruslařů. Oba dva nasbírali shodně 6 bodů.

SKLH Žďár nad Sázavou – Mountfield HK 4:3

Branky a nahrávky: 23. Pokorný, 40. Puczek (Bačo), 42. Bednář (Malenovský, Adámek), 57. Bačo (Malenovský, Cibuzar) – 4. Boštík (Pajer, Havlíček), 12. Kašpar (Budina, Pelda), 24. Moravec (Lang, Naar). Rozhodčí: Čuňočka – Krejčí, Berger. Vyloučení: 2:2, navíc Adámek (ZDR) OT 10 min. [NESP]. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 98. Střely na branku: 29:38. Třetiny: 0:2, 2:1, 2:0. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3.

SKLH Žďár nad Sázavou: Vít (Sivák) – Macek, Filip, Pokorný, Cibuzar, Adámek – Putz, Konečný, Kouba, Štola, Matas, Malenovský, Picka, Bačo, Doležal, Puczek, Bednář

Mountfield HK: Tichý (Sajdl) – Pelda, Boukal, Havlíček, Naar, Perička, Pinkas – Moravec, Budina, Kašpar, Lang, Jušta, Pajer, Šlaicher, Šedivý, Boštík

Mladší dorost nedal Letcům šanci, doma jim nadělil pětku

Mladí Bruslaři začali skvěle a ve 13. minutě šli při přesilovce do vedení. Mimochodem, právě hra v početní převaze vycházela domácím na jedničku, v utkání při ní skórovali hned třikrát! Josef Vyvial nahrál na hůl Marka Kopice, jenž se trefil přesně k tyčce. Úspěšný střelec se potom zhostil role nahrávače, když nabil na hůl Dominika Vacíka, jehož bomba zaplula na místo určení. Beránkova parta navýšila svůj náskok na konci prostřední části. Ve 37. minutě se prosadil podruhé Dominik Vacík, na nějž vzápětí navázali Josef Vyvial a Filip Řehout. Letci už se zmohli jen na symbolickou odpověď, když v poslední minutě zápasu upravil při přesilovce na konečných 5:1 ranou pod horní tyč Adam Klatt.

znak týmu 5 - 1 znak týmu
Reprezentační obránce Dominik Vacík hraje ve skvělé formě. Trefil se už třikrát!
(Foto: Juniorský hokej)

Sobota 7. října ve 12:00, on-line přenos