BK Havl. Brod - Pucher výhru Žihadel nevystřelil. Úroveň druhé ligy ho překvapila
Pucher výhru Žihadel nevystřelil. Úroveň druhé ligy ho překvapila

Pucher výhru Žihadel nevystřelil. Úroveň druhé ligy ho překvapila

19.9.2017 | Milan Sochor

Zkušený útočník porovnal úroveň třetí nejvyšší tuzemské soutěže s EBEL ligou

HAVLÍČKŮV BROD – Druhá liga má fanouškům v letošním ročníku hodně, co nabídnout. Po uzavření WSM ligy se spousta hráčů zvučných jmen usídlila právě v druholigových mužstvech. Jmenovat můžeme například Davida Hrušku, Štěpána Hřebejka, Jana Víška, Jiřího Vašíčka, Davida Pojkara, Martina Lojka, Jana Koláře a spoustu dalších. Jedním z nich je i Peter Pucher, který ještě loni hájil barvy znojemských Orlů v mezinárodní EBEL lize. „V rychlosti se může druhá liga EBEL lize rovnat,“ tvrdí zkušený harcovník, jenž na Mistrovství světa v roce 2002 pomohl slovenské reprezentaci dvěma asistencemi vybojovat zlaté medaile.

 

Hledáme nové posily! Staňte se členem našeho týmu!

V Havlíčkově Brodě jste prohráli těsně 6:4. Jak zápas hodnotíte?
Zápas byl vyrovnaný a hodně rychlý. Šance byly na obou stranách, soupeř hrál velmi dobře. Bylo vidět, že je dobře připravený, hrál dobře takticky a měl spoustu šancí. Nás podržel gólman, který chytal fantasticky a držel nás nad vodou. Je škoda, že jsme tenoučký náskok neubojovali až do konce, ale myslím si, že diváci si přišli na své. Sahali jsme po bodíku, nevyšlo nám to. Až na pár chyb, které jsme udělali v obranném pásmu nebo po taktické stránce, a musíme na nich pracovat, byl zápas z naší strany velmi dobrý.

Podruhé za sebou, stejně jako v Písku, jste ztratili dvoubrankový náskok. Čím si to vysvětlujete?
Je teprve druhé kolo, musíme více zapracovat na taktice. Dáme gól a myslíme si, že teď to půjde, ne že samo, ale snadněji. Uklidníme hru a pak uděláme pár zbytečných chyb buď v obraně nebo ve středním pásmu a soupeř to hned potrestá. Je to jedna z věcí, na kterých musíme zapracovat. Když se dostaneme do vedení, dokázat hrát zodpovědněji a počkat si na další šanci. Neotvírat hru a nehnat se živelně dopředu, ale výsledek si pohlídat.

Jak jste se na ledě cítil Vy osobně?
Já se dostávám do formy trošku později. Kdo mě zná, ví, že to tak je. Ale necítil jsem se vůbec špatně. Musím zopakovat, že hra byla opravdu velmi rychlá, byla v ní spousta kombinací a měla obrovskou úroveň. Pokud odstraníme pár chyb, které jsme dělali, tak to může být z naší strany ještě lepší. Můj výkon je těžké hodnotit, ještě se do toho pomaličku dostávám.

Přesto jste v přesilové hře skóroval. Jak tato situace vznikla?
Řekli jsme si, že musíme víc střílet na bránu, protože někdy kombinujeme až příliš a je to na škodu. Soupeři přeci jen s nahrávkou někdy počítají, takže ji vystihnou. Rozhodl jsem se, že tedy zkusím vystřelit z úhlu. Podíval jsem se na druhou stranu a střela mi vysloveně sedla. Byl jsem rád, že to tam padlo. Nebyl to žádný nacvičený signál, ale snažili jsme hrát jednodušeji, což bylo v této situaci velmi dobré.

Jaká je Vaše role v týmu? Co od Vás trenéři očekávají?
Jsem nejstarším a nejzkušenějším hráčem v týmu, takže dát do hry nějakou myšlenku a přihrávku. Snažím se spoluhráčům pomáhat, radím jim v některých situacích. Když něco vidím, hned na ledě jim poradím, aby se v dalším střídání tato chyba už nevyskytovala. Snažím se trenérovi pomáhat i v těchto věcech. A samozřejmě jsem na ledě od toho, abych dával góly a další připravoval, moje pětka by měla rozhodovat zápasy. Dávat co nejvíce gólů a co nejméně jich dostávat, to je naše úloha.

Ještě minulou sezonu jste hrál ve Znojmě. Jaký to je do druhé ligy skok?
Hokej je trošku jiný, ale znovu musím říct, že je hodně rychlý. Jsou tu mladí kluci, kteří hodně bruslí a některé zápasy mají opravdu vysokou úroveň. Hodně mě to překvapilo. Takže po rychlostní stránce to takový skok není, v rychlosti se může druhá liga EBEL lize rovnat. Rozdíl je trošku v kombinaci a v taktičnosti. Hráči, co hrají vyšší soutěže, jsou takticky lépe připravení, protože více trénují, hokeji věnují více času. Kluci ve druhé lize musí chodit do práce, takže to mají velmi těžké.

Tempo bylo možná dané i soupeři, na které jste zatím narazili. Písek i Bruslaři mají mladé mužstvo.
Určitě, ti kluci se chtějí ukázat, hrají do těla, hrají agresivní hokej. To je opravdu velké plus. A když se do toho ještě vmísí kombinace, je to opravdu velice dobré. Hokej má dobrou úroveň, diváci si přijdou na své. V této lize je více individuálních chyb, to je jasné, ale jinak si myslím, že druhá liga má slušnou úroveň. Tedy alespoň tyto zápasy, co jsem odehrál, samozřejmě.

Jak hodnotíte sílu vašeho týmu po úvodu soutěže? Kde se chcete v tabulce pohybovat?
V tabulce chceme být nahoře, to je jasné. V prvním zápase nám body unikly o chloupek, v Havlíčkově Brodě už to bylo trošku jinak. Na domácím ledě chceme zabodovat na 100 %, dostat se do horní části tabulky a pohybovat se tam. Mužstvu, které se nachází v horní části tabulky, se lépe hraje, lépe se cítí, tréninky mají větší pohodu a hráči si více věří.

Související články

 
Aktuálně na webu
Bruslaři zvládli dramatický zápas s Děčínem! Postup vystřelil Semrád

Bruslaři zvládli dramatický zápas s Děčínem! Postup vystřelil Semrád

(neděle 18.3.) HAVLÍČKŮV BROD - Bruslařům chyběl k postupu do semifinále poslední bod, který se nerodil lehce....

 
Balgalvis: Milion a drink pro všechny? Snad to budu mít levnější!

Balgalvis: Milion a drink pro všechny? Snad to budu mít levnější!

(sobota 17.3.) Dlouhé blonďaté vlasy, věčný úsměv na tváři a odvaha rozdat si to v pěstním souboji s každým...

 
Starší dorost načepoval Letcům desítku! Pět gólů vsítil Tecl!

Starší dorost načepoval Letcům desítku! Pět gólů vsítil Tecl!

(sobota 17.3.) Bruslaři po výhře nad žďárskými Plameny přivítali na svém ledě pražské Letňany. Po první třetině...

 
Starší dorost po třech porážkách zabral! V derby přehrál žďárské Plameny

Starší dorost po třech porážkách zabral! V derby přehrál žďárské Plameny

(pátek 16.3.) ŽĎÁR NAD SÁZAVOU - Starší dorostenci Havlíčkova Brodu odehráli poslední derby Vysočiny, a to na...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv