4. 10. 2016 | Ladislav Vácha

Pártlovi malá výška nevadí, Rybáček chce na ledě Budějovic vyhrát

Mladší dorostenci mají rozehranou novou sezonu, v níž chtějí útočit na postup do extraligy, zatím skvěle. Suverénně vyhráli všech pět kol a při plném bodovém zisku se mohou pochlubit i fantastickým skórem 42:3. O jejich velké dominanci svědčí i to, že neinkasovali už dvakrát za sebou. „Moc střel na gólmany sice nejde, ale když už na ně nějaká přiletí, tak si poradí dobře,“ chválí trio Král - Juřicová - Vít šikovný útočník Filip Pártl, který proti Třebíči vstřelil dvě branky. „První třetina byla z naší strany taková vlažná. Potom trenér přeházel lajny a začalo to fungovat,“ ohlédl se za vítěznou bitvou s Třebíčí Adam Rybáček, jenž se blýskl dvěma přesnými trefami a jednou asistencí.

Filip Pártl: Proti Budějovicím musíme bruslit a dohrávat je

Filipe, vyhráli jste vysoko 9:0. Jak se ti zápas proti Třebíči hodnotí?
Bylo to dobré, hráli jsme dobře. Nepředvedli jsme ale úplně to, jak bychom chtěli hrát.

Povedlo se ti dát dva góly. Jak bys obě tyto situace popsal?
Při prvním gólu se puk odrazil před bránu a já jsem to dal bekhendem nad lapačku gólmana. Při druhé brance mi nahrál Pavel Dudek a trefil jsem se k tyči.

Vzrůstem jsi poměrně malý hokejista. Je to pro tebe těžší prosadit se proti protihráčům?
Trochu sice jo, ale dá se to zvládnout.

Podruhé za sebou jste udrželi nulu. Co říkáš na výkony vašich gólmanů, Dana Krále, Káji Juřicové a Lukáše Víta?
Moc střel na ně sice nejde, ale když už na ně nějaká přiletí, tak si poradí dobře.

K příštímu utkání jedete na led rezervy Českých Budějovic, které zatím stejně jako vy získaly plný počet bodů. Jaká hra by na ně mohla platit?
Musíme hodně bruslit, dobře je dohrávat a dát nějaké góly.

Adam Rybáček: Když trenér přeházel lajny, začalo to fungovat

Adame, porazili jste Třebíč přesvědčivě 9:0. Jak povedený zápas hodnotíš?
První třetina byla z naší strany taková vlažná, nedali jsme si puk a moc nám to nešlo. Do druhé třetiny trenér přeházel lajny, dali jsme nějaké góly a začalo to už fungovat. Třetí třetina z naší strany také nebyla špatná.

Na začátku sezony jsi byl nemocný. Jak těžké pro tebe bylo vrátit se zpět do zápasového tempa?
Těžké to nebylo, během dvou tréninků jsem se vrátil na led a potom jsem šel hned do zápasu. Bylo to v pohodě.

Proti Třebíči ses podílel na třech gólech. Jak jsi tyto situace viděl ze svého pohledu?
Při prvním gólu mi nahrál Páťa Vacík a jel jsem sám na bránu, nějak jsem vystřelil a padlo to tam. Při druhém gólu to bylo spíš o štěstí, vystřelil jsem a gólmanovi to vypadlo z lapačky. A při asistenci jsem nahrál Domínovi Vacíkovi a ten to tam napálil golfákem.

V příštím zápasu vás čekají České Budějovice B. S jakou hrou na ně jít a co od nich očekávat?
Určitě chceme vyhrát, půjdeme do toho naplno hned od začátku.