14. 9. 2017 | Štěpán Ondráček

Naváže mladší dorost na první vítězství? V cestě bude stát Liberec

Havlíčkobrodští mladší dorostenci mají za sebou povedenou premiéru v extralize. Když dokázali v prvním utkání porazit v derby Vysočiny Jihlavu 3:0. Teď do Kotliny přijede ambiciózní Liberec, který v prvním utkání vyšel bodově naprázdno. Dokáží svěřenci Petra Beránka zkrotit šelmy zpod Ještědu? Utkání začíná ve čtvrtek 14. září v 15:00. Přijďte mladé Bruslaře povzbudit! (Foto: Tomáš Buksa, hcdukla.cz)

Bílí Tygři Liberec

Založení klubu: 1956
Stadion: HOME CREDIT Aréna (kapacita 7 500 míst)
Klubové barvy: bílá a modrá
Webové stránky klubu: hcbilitygri.cz
Umístění v poslední sezóně: 7. místo po ZČ, čtvrtfinále play-off (se Spartou Praha 0:2 na zápasy)
Trenér: Richard Lobo

Poslední utkání Tygrů

HC Kometa Brno – HC Bílí Tygři Liberec 3:0

Branky a nahrávky: 21. Malý (Meluzín), 34. Rašovský (Furch), 57. Žák Rozhodčí: Martin Musil, Martin Šustr – Filip Vrba. Vyloučení: 9:10. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 125. Střely na branku: 23:26 (6:7, 10:7, 7:12). Průběh utkání: 0:3.

HC Kometa Brno: Vystavěl (Nešťák) – Holcman, Mikulec, Holemý (A), Běhůnek, Sedláček J., Fajmon, Furch, Hanák – Žák, Brabenec, Bartes, Kalčík, Holotík, Meluzín, Sedláček, Sedláček I., Kos, Malý (A), Rašovský (C), Harmin, Masař

Bílí Tygři Liberec: Čajan (Krátký) – Duschka, Kovář, Hampl (C), Böhm, Šedivý, Starý, Kollert – Pray, Jansa, Jakubec, Cikhart, Jiruš, Měchura, Rossmy, Strnad, Nezbeda, Gajda

__________________________________________________________________________________

Návrat snů, aneb vítězné derby na začátek!

Mladí Bruslaři, kteří se vrátili do extraligových vod po roce, své vystoupení v nové sezóně zvládli na jedničku. V prvním kole je čekal těžký soupeř v podobě krajského rivala - HC Dukla Jihlava. Tradiční soupeř, který patří mezi top týmy ligy, sliboval výborný zápas. Ale! Po první dvacetiminutovce svítilo na Horáckém zimním stadionu nerozhodné skóre 0:0. Branky začaly padat až v dalším dějství. A starali se o ně jen svěřenci trenéra Petra Beránka! Nejprve se na začátku 28. minuty prosadil Marek Kopic a o třicet sekund později navýšil na dvoubrankový náskok Adam Prýl. Bruslaři byli po zbytek třetiny lepším týmem a dokázali toho využít i v závěru druhého dějství. Ve 37. minutě se nádhernou střelou švihem prosadil Josef Vyvial, který uzavřel prozatímní skóre na 0:3. Havlíčkobrodští dorostenci si ve třetí třetině svůj náskok pohlídali a vyhráli rozdílem tří branek. Vynikající výkon předvedl brankář Brodu Daniel Král, který udržel při svém debutu nulu! Trenér Per Beránek neskrýval radost z výhry a pochválil své hráče za dobře odehrané utkání.

znak týmu 3 - 0 znak týmu

Branky a nahrávky: 28. Kopic (Fiala), 28. Prýl, 37. Vyvial (Kopic, Dáňa). Rozhodčí: David Polonyi, Jan Slavík, Gabriela Šťastná. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 97. Střely na branku: 33:25 (13:11, 10:7, 10:7). Třetiny: 0:0, 3:0, 0:0. Průběh utkání: 3:0.

HC Dukla Jihlava: Krejčí (Maláč) – Brož, Moravec, Winkler, Chvátal, Sapík, Vranka – Menšík, Chlubna, Augusta -Mihulka, Polodna, Havel – Adam, Čermák, Zdarsa – Kochrda

BK Havlíčkův Brod: Král (Vácha) – Kerber, Vacík, Klofáč, Matula, Řehout, Horáček, Zych – Vyvial, Kopic, Fiala – Prýl, Vacík , Dáňa – Pártl, Rauš, Trupl – Dymák