13. 3. 2024 | Ladislav Vácha, Milan Sochor

Havlíčkobrodský hrdina Robert Havlát: Můj vítězný gól? Byl to úžasný pocit! Už se moc těším na naše fanoušky!

Opava už je měla na lopatě. Ve třetí třetině vedla 3:1 a šla si pro první bod v osmifinálové sérii. Bruslaři se však obdivuhodně zvedli, dokázali vyrovnat a v prodloužení dokonali famózní obrat. Obrovskou zásluhu na tom měl Robert Havlát, který nejdříve asistoval u vyrovnávací trefy Petra Kuchty a v 74. minutě vítěznou trefou rozhodl o havlíčkobrodském vítězství. „Nevzdali jsme se a bojovali jsme až do poslední sekundy. Tím, že jsme dokonali obrat, jsme se ještě víc nakopli do dalších zápasů,“ pochvaluje si hrdina dramatické úterní bitvy. (Foto: Luboš Vácha)

Havlis, prohrávali jsme s Opavou už o dva góly, ale ztrátu jsme dokázali smazat a v prodloužení jsi rozhodl o našem vítězství. Jaký to byl pocit?
Bylo to úžasný! Nevzdali jsme se a bojovali jsme až do poslední sekundy o to, abychom zápas rozhodli ještě v základní hrací době. To se nám nepovedlo, ale věděli jsme, že momentum je na naší straně. Stáhli jsme dvoubrankovou ztrátu a soupeř byl v podstatě na kolenou, protože ztratil vyhraný zápas. Tím, že jsme dokonali obrat, jsme se ještě víc nakopli do dalších zápasů.

Chviličku před vítězným gólem mohl Slezan utkání rozhodnout, když Čenda Novák předvedl u naší brány takový taneček. Jak ti v tu chvíli bylo?
Kdybych měl hodinky, tak by mi na nich vyskočila tepovka tak na 190. (směje se) Naštěstí to ale všechno dobře dopadlo a vyhráli jsme.

Po dvou třetinách jsme prohrávali o dva góly. Změnilo se potom v naší hře něco konkrétního, že jsme nakonec dokázali zápas otočit na naši stranu?
Asi jsme začali hrát ještě víc aktivně, protože jsme věděli, že už nemáme co ztratit. Opava se trochu zatáhla a dala nám víc prostoru k tomu, abychom hráli my a udávali jsme tempo hry. To bylo pro další vývoj utkání osudové, protože jsme přebrali iniciativu. Soupeř se pak přizpůsoboval naší hře a ne my jeho.

(Foto: Karolína Vencovská)

V čem byla největší síla Opavy?
Opava měla hodně nepříjemné protiútoky. Když jsme se k ní dostali a ztratili jsme puk v útočném pásmu, strašně rychle se dostávala do brejků. Soupeř byl určitě hodně silný i v přesilovkách. V početní převaze nám dal jeden gól a vytvořil si i spoustu dalších nebezpečných šancí.

Co očekáváš od druhého zápasu série, který budeme hrát doma? Myslíš si, že to bude podobné utkání, nebo se bude něčím lišit?
Myslím si, že když budeme hrát doma, měli bychom to být my, kdo na soupeře vletí. Stejně tak, jako Slezan vletěl na nás. Prvních pět nebo deset minut jsme se v podstatě k ničemu nedostali a tlačili nás. Podle mě bychom přesně tak měli hrát i my, abychom soupeře dostali pod tlak a pokud možno jsme ho k ničemu moc nepouštěli. Chtělo by to tam brzy nasázet nějaké góly, aby se nám potom hrálo lépe.

Věříme, že na play off nás přijde podpořit víc fanoušků. Jak se na to těšíš?
Už se na to strašně moc těším! Bude to pro mě zase něco nového, když si zahraju play off v novém klubu. Pár play off už jsem zažil, i když v minulé sezoně bohužel jen z pozice diváka. Těším se na to, že nás fanoušci přijdou podpořit a budou nám fandit stejně dobře jako v základní části. Věřím, že jich přijde ještě o něco víc.