18. 12. 2023 | Ladislav Vácha

Filip Pártl: Všichni jsme hráli jako jeden tým! Doufám, že nastartujeme delší vítěznou sérii!

Bruslaři po čtyřech venkovních porážkách konečně dokázali na ledě soupeře zvítězit, když si všechny tři body přivezli z Krnova, kde přetlačili těsně 2:1 Opavu. Havlíčkobrodským hrdinou se stal ve 48. minutě Filip Pártl, který využil příznivého odrazu puku od plexiskla a vstřelil vítězný gól. „Myslím si, že jsme od začátku byli aktivnějším týmem. Všichni jsme plnili to, co jsme měli, a hráli jsme jako jeden tým. Bylo by super, kdybychom konečně nastartovali nějakou delší vítěznou sérii,“ přeje si jednadvacetiletý útočník. (Foto: Luboš Vácha)

Fílo, urvali jsme hodně ubojované vítězství 2:1 v Opavě. Jak zápas ze svého pohledu hodnotíš?
Utkání hodnotím určitě dobře, protože jsme konečně venku vyhráli za tři body. Myslím si, že jsme od začátku byli aktivnějším týmem. Když jsme se dostali ve třetí třetině do vedení, tak jsme si posledních deset minut už víceméně pohlídali. Řekl bych, že jsme celkově podali dobrý výkon a hráli jsme obětavě. Všichni jsme plnili to, co jsme měli. Taky nás v bráně výborně podržel Malage.

Přišlo mi, že nejvíc se nám povedla první třetina. Byla škoda, že se soupeř těsně před první sirénou dostal při přesilovce do vedení, protože mi přišlo, že víc šancí jsme si vytvořili my. Jak jsi to viděl ty?
Prakticky jako v celé sezoně se to znovu opakovalo. Byli jsme aktivnější a lepší, vytvářeli jsme si šance, ale nedokázali jsme nějak kloudně zakončit, aby z toho byl gól. Opava nás pak potrestala z přesilovky. Naštěstí jsme se z toho ale nepoložili, protože jsme cítili, že na to máme. Bohudík jsme to nakonec dokázali otočit.

Ve druhé třetině jsme využili přesilovku i my. Bylo vidět, že jsme se díky tomu chytli a hodně nás to do zbytku utkání nakoplo, souhlasíš?
Přesně tak. Bylo hodně důležité, že nám soupeř neodskočil na dvoubrankový rozdíl. Určitě nám to hodně pomohlo. Potom jsme pořád předváděli hru jako v první třetině a byli jsme aktivnější.

(Foto: Luboš Vácha)

Přišlo mi, že to byl hodně podobný zápas tomu prvnímu, který jsme v Krnově s Opavou odehráli. Znovu to byl velký boj s velmi dobře chytajícím brankářem Slížem, který svůj tým dlouho držel. Jak jsi to vnímal ty?
To je pravda. Už v prvním utkání sezony jsme ho nemohli prostřelit. Opava hraje takový soubojový hokej, hodně to dohrává, což je vždycky nepříjemné. Tentokrát se ale štěstí přiklonilo k nám a spadl nám tam rozhodující gól. Když už si domácí v závěru zápasu vytvořili nějaké slibné šance, dopadlo to pro nás vždycky dobře. Jsme rádi, že potřebné štěstí konečně stálo při nás.

Zmínil ses o štěstí. Asi nejvíc to vystihuje náš rozhodující gól, když se puk odrazil od plexiskla přímo tobě na hůl. Jak bys popsal tuto situaci ze svého pohledu?
Jo, byla to velká náhoda. Váca nahazoval puk do rohu útočného pásma a já jsem jel za soupeřovým obráncem, který to chtěl omést za bránou. Hodil to vrchem o plexi, která mají v Krnově ještě se zarážkami. Odrazilo se to přímo mně pod nohy, já už jsem si puk hodil na bekhend a naštěstí se tam gólman nestihl přesunout.

Opava hrála na čtyři útoky, zatímco my jsme po zranění Endyho dohrávali utkání na devět útočníků. Jak ses na ledě cítil? Neubývaly vám už ke konci trochu síly?
Přišlo mi, že nám síly ani moc neubývaly. Někdy hrajeme na tři lajny a jindy zase na čtyři, když se tam různě točíme. Myslím si, že se nám zatím v této sezoně ještě nestalo, že bychom nějak fyzicky odpadli.

(Foto: Karolína Vencovská)

V poslední době se nám trochu rozšířila marodka. Zranění jsou Markové Tecl a Kopic, navíc se nám už v první dvacetiminutovce zranil Endy. I když jste z velké části ještě mladí kluci, teď musíte zodpovědnost za tyto spoluhráče převzít vy. Zatím mi přijde, že jste na to dobře připravení, je to tak?
Během zápasu proti Opavě to tak vypadalo. I když museli naskočit kluci, kteří v sezoně tolik nehráli, nebylo to na naší hře ani moc znát. Všichni jsme hráli dobře jako jeden tým. Samozřejmě je pro nás absence zraněných hráčů velkou ztrátou, ale naštěstí už do konce roku zbývají jen dva zápasy, takže věřím, že se nám všichni kluci stihnou uzdravit a do nového roku už půjdeme v kompletní sestavě.

Když jsme dali druhou branku, Opava po nás začala hodně chodit a dobře nás napadala už při rozehrávce, což určitě není nic příjemného. Jak moc těžké bylo se s tím vyrovnat?
Byli jsme na to už dopředu připravení, protože Opava takhle prostě hraje. Nebylo to nic, co by nás překvapilo. Samozřejmě je to nepříjemné, ale dá se toho na druhou stranu i využít. Platí na to si protihráče obhodit a přebruslit ho. Řekl bych, že to nám docela vyhovuje. Určitě to trochu víc bolí, ale jsem rád, že jsme si s tím dokázali poradit.

Už jsi chválil gólmana Filipa Maláče. Jeho skvělý výkon byl určitě jedním z nejdůležitějších faktorů, které nás k vítězství dovedly, viď?
Určitě jo. Hlavně ve třetí třetině, když jsme dali rozdílový gól. V posledních deseti minutách už jsme hráli trochu víc zezadu a soupeř se častěji dostával ke střelbě. Malage to všechno výborně pochytal a hodně nás podržel i při závěrečném tlaku Opavy, když předvedl několik klíčových zákroků. Jeho dobrý výkon byl určitě pro celý tým důležitý.

Konečně jsme dokázali venku navázat na domácí vítězství, což se nám třeba nepovedlo po domácí výhře s Technikou Brno, když jsme pak vysoko prohráli ve Velkém Meziříčí. Do dalších zápasů by nám to mohlo po psychické stránce hodně pomoct, souhlasíš?
Určitě jo. Bylo by super, kdybychom konečně nastartovali nějakou delší vítěznou sérii, aby to pořád nebylo nahoru – dolů. Je důležité, že jsme domácí výhru potvrdili i venku. Teď nás čekají dvě domácí utkání, ve kterých by bylo skvělé na to navázat.

Ve středu nás čeká v Kotlině bitva s Hodonínem, což je určitě hodně silný soupeř. S čím bychom měli podle tebe do zápasu jít, abychom ho znovu zvládli?
Musíme hrát pořád stejně. Potřebovali bychom předvést podobný výkon jako v Hodoníně. Dá se říct, že tam jsme soupeře úplně přejeli. Jeli jsme tam v silné sestavě, ale hráli jsme opravdu dobře a naštěstí nám tam vyšlo snad úplně všechno. Věřím, že to dokážeme zopakovat i doma!