30. 9. 2012 | Eva Streichsbierová

Dan Dolejš? Chytá výborně, nešetří chválou na adresu spoluhráče Vondráček

Na svůj první gól v nové prvoligové sezoně si musel počkat až do 7. kola. V sobotním utkání s Kadaní se ovšem Roman Vondráček prosadil už v 6. minutě, kdy zakončoval parádně sehranou početní výhodu Rebelů. „V poslední době nám přesilovky jdou celkem dobře,“ radoval se po zápase osmadvacetiletý útočník.

Další gól přidal ze stejné situace o šest minut později Milan Kostourek a domácí šli po úvodní třetině do kabin za stavu 2:0. „Začali jsme slušně, ale druhá třetina se nám nepovedla,“ pokračoval v hodnocení souboje Vondráček. „Hra byla rozkouskovaná a my jsme hráli hodně v oslabení,“ dodal.

Kadaň navíc sice přijela do Kotliny s vizitkou až jedenáctého týmu tabulky, ale s celou řadou zkušených hráčů. „Všechny zápasy, které předtím prohráli, byly hodně těsné a v posledních dvou už uspěli. Určitě nemají špatné mužstvo,“ uvedl na adresu soupeře brodský forvard.

V závěrečném dějství se naštěstí Rebelové vrátili k výkonu z první třetiny a vítězství už si vzít nenechali. Tečku za zápasem dal při hostující power play do prázdné brány Václav Meidl a Havlíčkův Brod vyhrál 5:2. „Dobře to dopadlo,“ oddechl si spokojený Vondráček.

Příjemnou zprávou pro trenéry je také to, že kromě třetí formace se začínají střelecky prosazovat i ty zbývající. „Můžeme být rádi, že to předtím kluci odtáhli. To je na týmovém sportu super, že když se jednomu nedaří, tak to podrží někdo jiný. Máme všechny dobré lajny a já doufám, že nám to bude šlapat co nejdýl. Je jedno, kdo dává góly, vyhráváme všichni,“ prohlásil prozatím osmý nejproduktivnější Rebel letošní sezony.

A speciální pochvalu pak přidal ještě pro brankáře. Teprve osmnáctiletý Daniel Dolejš odvádí na ledě velmi dobrou práci. „Vždycky, když jde do tuhého, utečeme soupeři na jeden gól, ale to je hlavně díky Danovi. On totiž předtím chytne dvě velké šance a podrží nás. Chytá opravdu výborně,“ uznale pokyvoval hlavou.

Po sedmi odehraných kolech patří havlíčkobrodským hokejistům v tabulce první místo a z pozice lídra pocestují ve středu k regionálnímu derby do Jihlavy. „Já myslím, že si to všichni užijeme,“ je přesvědčený Vondráček. „Lépe načasovat formu jsme snad ani nemohli. I když ono je jedno, kde jsme my, a kde jsou oni. Tenhle zápas je vždycky specifický, každopádně bude mít zase super náboj,“ těší se.