26. 12. 2017 | Dominik Adam, Milan Sochor

Bruslaři napíší tečku za rokem 2017 domácím soubojem s pátým Kolínem

Havlíčkobrodští hokejisté v minulém zápase porazili Klatovy, které od začátku kousaly, nakonec však byly jejich tesáky otupeny. Teď je čeká další zkouška, protože v sobotu 30. prosince doma hostí pátý Kolín, který hraje ve famózní formě. Z předešlých pěti zápasů hned čtyři dotáhl do vítězného konce. Bude tak chtít vyhrát a prodloužit vítěznou sérii na čtyři zápasy. První vzájemnou bitvu v Havlíčkově Brodě ovládli domácí 7:1, druhou na kolínském ledě vyhráli Bruslaři 4:3 po samostatných nájezdech. Neváhejte a přijeďte Broďáky do Kotliny podpořit! Úvodní buly bude vhozeno v 17:00.

SC Kolín

Založen: 30. listopadu 1932
Stadion: Zimní stadion Kolín (kapacita 4 500 míst)
Klubové barvy: modrá a bílá
Webové stránky klubu: sckolin.cz
Umístění v poslední sezóně: 5. místo po ZČ, konec v osmifinále play-off s Vrchlabím (3:4 na zápasy)
Trenér: Petr Martínek

Sestava z minulého utkání: Sejpal (Martínek) – Kadlec, Pýcha, Voženílek, Hlaveš, Březina, Barták, Sladký, Havelka, Malý, Semirád, Panna, Pilný, Morkes, Zumr, Kozák, Prokop, Kysela, Veselý, Kadlec, Netušil. __________________________________________________________________________________

BK Havlíčkův Brod x SC Kolín

znak týmu znak týmu
16-1-2-3 bilance 11-2-2-7
1., 52 bodů umístění 5., 39 bodů
123:59 skóre 72:62
14:3 (Pelhřimov, doma) nejvyšší výhra 8:2 (Nymburk, venku)
3:6 (Žďár nad Sázavou, venku) nejvyšší prohra 1:7 (Havlíčkův Brod, venku)
Miroslav Třetina – 42 bodů (15+27) nejproduktivnější hráč Josef Malý – 29 bodů (12+17)
Lukáš Endál – 20 gólů nejlepší střelec Josef Malý, Ondřej Panna
– 12 gólů
Miroslav Třetina – 27 asistencí nejlepší nahrávač Josef Malý – 17 asistencí
Tomáš Semrád – 28 bodů (7+21) nejproduktivnější obránce Jiří Kadlec – 13 bodů (3+10)
Čeněk Novák 91,77 % (20 zápasů)
David Marek 92,09 % (5 zápasů)
úspěšnost zásahů Martin Sejpal 89,93 % (20 zápasů)
Všechny zápasy

Kozlové nezačali sezonu dobře, když prohráli třikrát v řadě. V dalších čtyřech zápasech dokázali dvakrát vyhrát. Potom přišlo kolínské znovuzrození. Středočeši vyhráli pětkrát v řadě. Po těsné prohře na domácím ledě proti Pelhřimovu 5:6 cestovali Martínkovi svěřenci do Písku, kde vyhráli 4:1. Vyrovnané utkání sehráli před vlastními fanoušky s Havlíčkovým Brodem, kterému nakonec podlehli 3:4 po samostatných nájezdech. V následujících čtyřech zápasech si Kozlové na své konto připsali šest bodů. Poslední tři zápasy dokázali Kolínští vyhrát a v Kotlině budou chtít svoji sérii ještě natáhnout.

V kolínském brankovišti je jedničkou Martin Sejpal, jenž odchytal dvacet zápasů s 89,93% úspěšností zákroků. Jeho mladší kolega Ondřej Martínek nastoupil do brankoviště v sedmi zápasech. Nejproduktivnějším bekem celku od řeky Labe je velezkušený Jiří Kadlec (3+10), jenž v sezoně 2013/14 jednou oblékl také dres Havlíčkova Brodu. Nejlepším forwardem je Josef Malý (12+17), jenž se společně s Ondřejem Pannou (12+13) dělí o pozici nejlepšího střelce mužstva. Výrazným příspěvkem podporuje útok Středočechů také Jakub Semirád (5+13).

Soupiska Kolína

V prvním vzájemném utkání skončilo v kolínské svatyni 7 puků

Kdo patří mezi klíčové hráče soupeře?

Josef Malý (Ú)

Současný kapitán Kolína na několik zápasů nakoukl do sestavy Nymburka a Benátek nad Jizerou, v jednom utkání okusil prvoligovou úroveň v dresu Hradce Králové. Většinu své kariéry ale spojil s mateřským klubem, kde patří k tradičním oporám. V letošní sezoně zatím nasbíral 29 bodů, což ho pasuje do čela týmové produktivity.

Jiří Kadlec (O)

Jiří Kadlec dlouhé roky patřil k útočným oporám prvoligových mužstev Mladé Boleslavi a Hradce Králové. V jednom utkání nastoupil také v dresu Havlíčkova Brodu. S přibývajícím věkem se posunul do zadních řad. Ve svých šestačtyřiceti letech už není žádným rychlíkem, jeho přehled a zkušenosti jsou však neocenitelné.

Ondřej Panna (Ú)

Jednadvacetiletý forward je odchovancem Pardubic. V mateřském klubu dokonce nastoupil za A-tým do 34 extraligových klání, ve kterých zaznamenal jednu asistenci. Krátce si vyzkoušel také prvoligové angažmá v Šumperku, v posledních dvou sezonách pomáhá Kolínu. S Josefem Malým se dělí o pozici nejlepšího střelce.

(Foto: sckolin.cz)

Minulé kolo

Bruslaři zlomili nepříjemné Klatovy až ve třetí třetině

Klatovy Bruslaře zaskočily bleskově vstřelenou brankou. Už po 12 sekundách se prosadil Aleš Furch. Celku z Vysočiny se ovšem podařilo rychle odpovědět, o vyrovnání se postaral Tomáš Semrád. Ve druhé periodě se hosté dostali zásluhou Václava Krliše zpátky do vedení, ale reakce Miroslava Třetiny na sebe nenechala dlouho čekat. V závěrečné části hry nepříjemného soupeře zlomily trefy Jana Milfaita s Patrikem Přidalem.

znak týmu 4 – 2 znak týmu

Branky a nahrávky: 3. T. Semrád (Třetina, Endál), 35. Třetina (Michálek, Endál), 47. Milfait (Kulhánek), 48. Přidal (Endál, Vašíček) – 1. Furch (Vracovský, Pour), 33. Krliš (Topinka, Kokoška). Rozhodčí: Michal Maršálek – David Urubčík, Jan Kleprlík. Vyloučení: 4:8, navíc Topinka a Marcel (oba KLT) OT 10 min. [NESP]. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 648. Střely na branku: 51:35 (11:17, 22:9, 18:9). Třetiny: 1:1, 1:1, 2:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – T. Semrád, Vašíček "A", Vala, Kulhánek, Balgalvis, Kříž, Hrabaň – Přidal, Třetina "C", Endál – Voříšek, Milfait "A", Šuhaj – Michálek, Ludvík – Kozlík, Chlubna, Beneš

HC Klatovy: Sochůrek (Plánička) – Houfek, Marcel, Slavík, Leština, Hlaváček, Čechura – Vracovský, Furch, Kokoška, Heldák, Topinka "C", Krliš, Vavřička, Pacanda "A", Pour

(Video: Ondřej Rázl)

Kolín vyhrál potřetí v řadě, tentokrát loupil v Pelhřimově

Kolínští začali na Vysočině dobře. Už v osmé minutě se zjevil před brankovištěm osamocený Ondřej Panna a otevřel skóre. Do druhé třetiny ovšem vstoupili aktivněji Lední Medvědi. Odměnou jim bylo vyrovnání Tomáše Plachého, který dorazil za Sejpalova záda střelu Miroslava Kopice. Na body to domácím ale nestačilo. Ještě před přestávkou stačil Středočechům vrátit vedení mladičký Lukáš Havelka. Ve třetí periodě pak vítězství hostů potvrdil Luboš Kozák.

znak týmu 1 – 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 24. Plachý (Kopic, Kasalý F.) – 8. Panna (Semirád), 39. Havelka (Barták, Veselý), 42. Kozák (Kysela). Rozhodčí: Nepomucký – Schopf, Šimánek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 270. Třetiny: 0:1, 1:1, 0:1. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

HC Lední Medvědi Pelhřimov: Hlaváč (Šoustal) – Pospíchal, Rudy, Kohút, Port, Dominik Kasalý "C", Kalenda, Oščádal, Votápek, Kopic, Plachý, Filip Kasalý, Hadrava Marek, Hadrava Martin, Šulák, Vysloužil, Kaminsky, Čermák

SC Kolín: Sejpal (od 59. Martínek) – Kadlec, Pýcha, Voženílek, Hlaveš, Březina, Barták, Sladký, Havelka, Malý, Semirád, Panna, Pilný "C", Morkes, Zumr, Kozák, Prokop, Kysela, Veselý, Kadlec, Netušil

Minulý vzájemný zápas

Jiří Vašíček přisoudil Bruslařům bonusový bod

Bruslaři vstoupili do zápasu na horkém ledě Kolína přímo snově. Hned v první minutě po nepřesné střele Lukáše Endála dorazil puk do sítě Tomáš Semrád. Na vyrovnávající branku Petra Pýchy odpověděl Lukáš Endál, aktivním Kozlům se však podařilo skóre zvrátit ve svůj prospěch. Domácí si hubený náskok dlouho hlídali, byl to boj až do konce. V závěru třetího dějství se nakonec přeci jen Miroslavu Třetinovi podařilo poslat zápas do prodloužení. Když se nerozhodlo ani v něm, k samostatnému nájezdu se nečekaně postavil Jiří Vašíček a rozhodl o konečném výsledku.

znak týmu 3 – 4sn znak týmu

Branky a nahrávky: 29. Pýcha (Panna), 40. Panna (Malý, Kadlec), 45. Semirád – 1. Semrád (Endál, Přidal), 32. Endál (Třetina, T. Semrád), 58. Třetina (T. Semrád, Vašíček), rozh. náj. Vašíček. Rozhodčí: Jaroš – Laczko, Potůček. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1028. Střely na branku: 36:30 (11:10, 11:8, 13:8 – 1:4). Třetiny: 0:1, 2:1, 1:1 - 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:4sn.

SC Kolín: Sejpal (Martínek) – Černý, Březina, Hlaveš, Pýcha, Barták "A", Voženílek, Havelka, Kadlec, Malý "C", Semirád, Panna, Kysela, Morkes, Zumr "A", Kozák, Prokop, Veselý, Pilný, Pipek

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – Semrád, Vašíček "A", Vala, Kulhánek, Hrabaň, Kopic – Přidal, Třetina "C", Endál – Voříšek, Milfait "A", Michálek – Kozlík, Ludvík, Kuchta – Chlubna

(Video: sckolin.cz)

Věděli jste, že...

...Bruslaři doposud nastříleli nejvíce branek (123) v celé II. lize, přestože týmy v dalších skupinách odehrály více zápasů?

...v zápasech Kolína padá málo gólů (skóre 72:62)? Kozlové mají druhý nejhorší útok a společně s Táborem druhou nejlepší obranu ve skupině Střed.

...Kolín nasbíral na hřištích soupeřů více bodů (23) než Havlíčkův Brod (21)?

...kolínský útočník Josef Pilný hrál v sezonách 2013/14 a 2014/15 v mladším i starším dorostu Havlíčkova Brodu?

...se nájezd Miroslava Třetiny z posledního vzájemného utkání dostal do sportovních zpráv v televizi Nova jako borec na konec?

(Video: youtube.com)

Bilance s Kolínem od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 26
Bilance: 13-2-1-0-10*
Výsledky: 3:4, 4:3, 6:3, 3:4, 0:4, 2:4, 5:2, 5:1, 0:2, 5:2, 4:3p, 7:3, 3:1, 2:2, 6:2, 0:1, 8:2, 4:2, 1:3, 2:3, 2:3, 2:3, 5:1, 4:2, 7:1, 4:3sn
Skóre: 94:64