14. 4. 2018 | Ladislav Vácha

Bruslaře čeká den D! V Kotlině si to o postup rozdají s Porubou!

Bruslaře čeká jednoznačně nejdůležitější zápas této sezony! V neděli 15. dubna si to v Kotlině od 17:00 rozdají v přímém souboji o postup do WSM Ligy s týmem HC RT TORAX Poruba 2011! Lepší výchozí pozici mají Ostravané, kteří po důležitém obratu vyhráli v domácím prostředí první vzájemný zápas těsně 5:4. Karty jsou rozdány jasně. Pokud Havlíčkův Brod zvítězí o dvě branky, velkolepé oslavy můžou naplno vypuknout. V opačném případě postoupí do vyšší soutěže celek z Ostravy. Pojďme co nejvíce zaplnit naši milovanou Kotlinu a vytvořit to pravé rebelské peklo, v němž společně oslavíme postup do WSM Ligy! Těšíme se na vás! (Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz)

HC RT TORAX Poruba 2011

Založení klubu: 1946
Stadion: RT TORAX ARENA (kapacita 5 000 míst)
Klubové barvy: červená, bílá a modrá
Webové stránky klubu: hcporuba.cz
Umístění v poslední sezóně: 4. místo po ZČ, finále play-off (porážka se Vsetínem 0:3 na zápasy)
Trenéři: Tomáš Sršeň, Aleš Flašar __________________________________________________________________________________

BK Havlíčkův Brod x HC RT TORAX Poruba 2011 (kvalifikace)

2–0–0–1 bilance 3–0–0–0
2., 6 bodů umístění 1., 9 bodů
13:8 skóre 17:10
Lukáš Endál – 5 bodů (3+2) nejproduktivnější hráč Marek Haas – 7 bodů (2+5)
nejlepší nahrávač Marek Haas – 5 asistencí
Kryštof Kulhánek – 3 body (0+3) nejproduktivnější obránce Jan Puškár – 2 body (0+2)
Čeněk Novák 2,67 (3 zápasy) průměr inkasovaných gólů na zápas Hynek Kůdela 3,87 (3 zápasy)
Andreas Kubáň 0,00 (1 zápas)

Minulý zápas soupeře

Poruba se doma s Vlky trápila, rozhodla až v poslední třetině

Papírový favorit začal lépe a v 11. minutě šel do vedení, když se k odraženému puku probil Jan Káňa a střelou k tyčce nedal brankáři Hosnedlovi žádnou šanci. Vlci si však počínali aktivně a dočkali se v závěru třetiny zaslouženého vyrovnání. Jiří Peřina sice se svou ranou ještě neuspěl, ale dorážka Michala Nevyhoštěného z prostoru mezi kruhy už našla svůj cíl. Po prostřední části byla Poruba jako opařená. Severočeši hráli s velkou chutí a dokonali obrat. Nejdříve neudržel brankář Kůdela ve výstroji nenápadnou střelu Vojtěcha Havlase a stav na 1:3 upravil Kamil Bříška, jenž se hezky uvolnil a z mezikruží skóroval.

Obraz hry se výrazně změnil po druhé přestávce. Jablonečtí hokejisté úplně odpadli a inkasovali pět branek. Ve 42. minutě se po ideálním pasu trefil zblízka nad Hosnedlovu lapačku Marek Haas a ve 49. minutě z dorážky doklepl kotouč mezi betony gólmana Hosnedla Luboš Adam. Parta od Nisy totálně vypadla ze hry a další góly na sebe nenechaly dlouho čekat. Nadvakrát propasíroval kotouč do jablonecké sítě Jan Káňa a přesně do horního růžku brány napasoval puk před bránou osamocený Tadeáš Jaroš. Hosté měli k dispozici přesilovku a zkusili ještě závěrečnou hru bez brankáře, ale při ní Marek Haas uzavřel na konečných 6:3.

znak týmu 6 - 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 11. J. Káňa (Fojtík, Haas), 42. Haas (Fojtík, J. Káňa), 49. Adam (Jaroš, Finsterle), 51. J. Káňa (Fojtík, Haas), 56. Jaroš (Finsterle, Ollender), 58. Haas – 19. Nevyhoštěný (Peřina), 31. Havlas (Pilař, Zeman), 35. Bříška (Víšek). Rozhodčí: Fiala, Obadal – Gančarčík, Lukš. Vyloučení: 5:4. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 1893. Střely na branku: 43:34. Třetiny: 1:1, 0:2, 5:0. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 6:3.

HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela (od 35. Kubáň) – Dresler, Slavík; Hryciow, Kaluža; Puškár (od 20. Janota), Adam – J. Káňa, Haas, Fojtík – T. Káňa, Zdeněk (35. – 36. Zachar), Luka – Finsterle/Ollender, Zachar (od 20. Finsterle), Jaroš

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Hosnedl – Zeman, Čechura, Pavlů, Pilař, M. Tondr – Babec, Bříška, L. Tondr, Víšek, Havlas, Nevyhoštěný, Mulač, Demel, Homolka, Peřina

(Video: hcporuba.cz)

Brod nezvládl finiš a z Poruby se vrátil s prázdnou

Bruslaři museli brzy řešit hodně ošemetnou situaci, když je čekalo dlouhé oslabení tří proti pěti. Tlak soupeře sice ustáli, ale ve 13. minutě je soupeř zaskočil dvěma slepenými brankami. Nejdříve se po odrazu od zadního mantinelu trefil Josef Fojtík a vzápětí našel ranou z okraje kruhů mezírku mezi Novákovými betony David Zachar. Parta z Kotliny začala mít od druhé třetiny navrch a výsledek se brzy dostavil. Z dorážky nechytatelně zavěsil Tomáš Semrád a ve 35. minutě vyrovnal tečí Kulhánkovy střely Tomáš Chlubna.

Havlíčkův Brod byl aktivní i ve třetí periodě, jenže ve 48. minutě nepohlídal Tomáše Káňu, který nařízené trestné střílení za faul na svou osobu proměnil nechytatelnou pumelicí pod víko. Hosté zažili dvojnásobnou euforii v 54. minutě. Nejdříve po buly z mezikruží nádherné skóroval přesně k tyčce Lukáš Endál a vzápětí dokonal po úžasném sólu obrat David Michálek. Finiš však patřil Ostravanům, a to hlavně Janu Káňovi. Ten po akci z levého křídla po natlačení před brankoviště vyrovnal a v čase 59:05 po vyhraném vhazování zavěsil nechytatelně pod víko.

znak týmu 5 - 4 znak týmu

Branky a nahrávky: 13. Fojtík (Puškár, Haas), 13. Zachar (Finsterle, Jaroš), 48. T. Káňa (TS), 57. J. Káňa (Finsterle), 60. J. Káňa (Haas) – 26. T. Semrád (Přidal, Třetina), 35. Chlubna (Vala, Kulhánek), 54. Endál (Třetina), 54. Michálek (Voříšek). Rozhodčí: Kašík, Přikryl – Adamec, Poruba. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1920. Střely na branku: 25:33. Třetiny: 2:0, 0:2, 3:2. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4, 5:4.

HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela (Kubáň) – Dresler, Slavík, Janota, Kaluža, Hryciow, Popela, Puškár, Adam – Ballner, Haas, J. Káňa, Luka, Fojtík, Zdeněk, Finsterle, Zachar, Gelnar, Ollender, T. Káňa, Jaroš

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – T. Semrád, Lacina, Kulhánek, Balgalvis, Vala, Kříž – Přidal, Třetina, Endál – Michálek, Milfait, Voříšek – Chlubna, Kuchta, Beneš – Šuhaj, Ludvík, Kozlík

Postaví se do brankoviště Poruby znovu Kůdela, nebo Kubáň?

Jasnou jedničkou v brankovišti Bruslařů je třiadvacetiletý gólman Čeněk Novák, který odchytal většinu zápasů v základní části, v play-off a v kvalifikaci potom nechyběl ani jednu minutu. Poruba nejvíce sází na sedmadvacetiletého brankáře Hynka Kůdelu, jenž rovněž odchytal vyřazovací boje a tým na něj spoléhá i v kvalifikaci. Ale pozor! Středeční zápas proti Jablonci nad Nisou Kůdela nedochytal, když ve 35. minutě po třetí obdržené brance zamířil na střídačku a mezi tyče se postavil jeho kolega Andreas Kubáň.

A vedl si velmi dobře! Předvedl několik fantastických zákroků a nedovolil už soupeři skórovat. Na velkém obratu svého týmu a důležitém vítězství 6:3 tak nesl výrazný rukopis. Dá se očekávat, že přednost před nejdůležitějším zápasem sezony dostane o něco zkušenější a vytíženější Kůdela, ale trenéři Poruby mohou překvapit a poslat proti havlíčkobrodským střelcům středečního hrdinu Kubáně.

Havlíčkův Brod postoupí, když...

...vyhraje o dvě branky. Oba soupeři by pak měli v tabulce po 9 bodech a stejnou bilanci ze vzájemných zápasů. Dalším kritériem je potom skóre ze vzájemných zápasů, které by měli Bruslaři lepší. V Porubě totiž prohráli jen o gól, a to 4:5!

Poruba postoupí, když...

...když v Kotlině boduje nebo prohraje jen o jeden gól. Pokud Ostravané bodují, tak budou mít v tabulce více bodů než jejich konkurent z Kotliny. Když by prohráli jen o jednu branku, tak by měli s Havlíčkovým Brodem shodnou bilanci i skóre ze vzájemných zápasů. O konečném pořadí by tak rozhodovalo celkové skóre ze všech kvalifikačních zápasů, které by měla Poruba lepší než Bruslaři, a to díky vyššímu počtu nastřílených branek.