25. 9. 2017 | Ladislav Vácha

Brod ve středu doma vyzve Klatovy! Udrží stoprocentní úspěšnost?

Další domácí bitva Bruslařů už buší na dveře! Havlíčkobrodští hokejisté ve středu 27. září zkříží v Kotlině hole s týmem SHC Klatovy. Západočeši zatím nasbírali pět bodů a v tabulce skupiny Střed drží 5. místo. Svěřenci trenéra Václava Adama se tak znovu pokusí naplnit ošemetnou roli papírového favorita, a udržet tak stoprocentní úspěšnost. Úvodní vhazování proběhne v 18:00. Nenechte si zajímavý zápas ujít, hráči vás budou znovu potřebovat!

SHC Klatovy

Založení klubu: 1928
Stadion: Zimní stadion Klatovy (kapacita 3 250 míst)
Klubové barvy: bílá a červená
Webové stránky klubu: hc-klatovy.cz
Umístění v poslední sezóně: 2. místo po ZČ, čtvrtfinále play-off (s Moravskými Budějovicemi 0:3 na zápasy)
Trenér: Pavel Vostřák

Sestava z posledního utkání: Sochůrek (Plánička) – Leština, Walter, Kaňák, Slavík, Houfek, Kubík – Uhlík, Topinka, Jonák, Vracovský, Tulačka, Kokoška, Pacanda, Vlček, Němec, Vondrák, Kosnar, Piovarči
__________________________________________________________________________________

BK Havlíčkův Brod x SHC Klatovy

3–0–0–0 bilance 1–1–0–1
1., 9 bodů umístění 5., 5 bodů
19:6 skóre 9:9
7:0 (David Servis ČB, doma) nejvyšší výhra 5:2 (Písek, doma)
nejvyšší prohra 2:6 (Pelhřimov, venku)
Miroslav Třetina – 8 bodů (4+4) nejproduktivnější hráč Vít Jonák – 4 body (3+1)
Topinka, Kaňák – 2 asistence
Tomáš Semrád – 7 bodů (4+3) nejproduktivnější obránce Lukáš Kaňák – 2 body (0+2)
Čeněk Novák 2,00 (3 zápasy) průměr inkasovaných gólů na zápas Lukáš Sochůrek 2,90 (3 zápasy)
Klatovy – Nymburk 2:1sn
Pelhřimov – Klatovy 6:2
Klatovy – Písek 5:2

Klatovy patří mezi jedny z nejstálejších účastníků 2. ligy, v níž nepřetržitě hrají už od sezony 2001/2002. V sezoně 2014/2015 skončili Západočeši na posledním místě skupiny Západ a měli sestoupit, ale ve třetí tuzemské nejvyšší soutěži nakonec zůstali. Klub poté začal spolupracovat s extraligovou Plzní a od té doby si počíná velmi dobře. V soutěžním ročníku 2015/2016 tým došel až do čtvrtfinále play-off, v němž vypadl 1:3 na zápasy s pražskou Kobrou. V předchozím soutěžním období svěřenci trenéra Pavla Vostřáka obsadili ve skupině Západ skvělou 2. příčku a přes Pelhřimov došli až do čtvrtfinále, v němž je přemohly Moravské Budějovice (konečný stav série 0:3).

Jak již bylo zmíněno, Klatovy jsou partnerským klubem extraligové Plzně, což se do jejich kádru značně promítá. Jasnou jedničkou mezi tyčemi je zatím jednadvacetiletý brankář Lukáš Sochůrek, jenž odchytal všechna tři dosavadní kola. Na soupisce ještě figurují zkušený gólman Zdeněk Rückl a mladý Václav Plánička. Mezi stabilní pilíře defenzivy patří Jakub Houfek, Jakub Slavík, Ondřej Leština či Matyáš Kubík, zapomenout ale nesmíme ani na Lukáše Kaňáka a Jana Waltera. Jednoznačně největší posilou Západočechů je útočník Vít Jonák, jenž v minulé sezoně hrál extraligu za Mladou Boleslav a zatím je nejproduktivnějším hráčem mužstva. Třemi brankami se už blýskl i devatenáctiletý Tomáš Vracovský, jenž odehrál v této sezoně i dva zápasy za Plzeň. Mezi tradiční opory ofenzivy se řadí i Jan Topinka, Jiří Uhlík, Tomáš Pacanda nebo Vojtěch Tulačka.

Klatovům se herní část letní přípravy moc nepovedla, když vyhrály jen dva zápasy z devíti. Sluší se ale jedním dechem dodat, že kromě druholigových soupeřů poměřily síly i s pražskou Slavií, Kadaní, partnerskou Plzní či německým klubem EHC Lausitzer Füchse. V soutěži mají zatím Západočeši mírně pozitivní bilanci, když v úvodním kole přetlačili 2:1 po samostatných nájezdech nepříjemný Nymburk, vzápětí padli 2:6 v Pelhřimově a naposledy před svými fanoušky skolili Písek poměrem 5:2.

Soupiska Klatov

Největší hvězdou týmu je ještě v minulé sezoně extraligový útočník Vít Jonák.
(Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz)

Kdo může patřit mezi klíčové hráče soupeře?

Lukáš Sochůrek (B)

Jednadvacetiletý gólman a odchovanec pražské Slavie patří k velkým talentům. Má už i zkušenost se zámořím, když v sezoně 2014/2015 hrál GMHL za Seguin Huskies. V předešlém soutěžním období nejenže byl velkou oporou Klatov, ale třikrát naskočil i za extraligovou Plzeň. A počínal si skvěle!

Jiří Uhlík (Ú)

Dvaadvacetiletý útočník prošel mládežnickými kategoriemi Plzně, nastupoval za juniorku Hradce Králové, kde nahlédl i mezi muže, a ve 2. lize působil kromě Klatov ještě v Nymburku a v Břeclavi. U Západočechů v předchozí sezoně udivoval skvělou produktivitou (40 zápasů, 52 bodů), tým by měl znovu táhnout.

Vít Jonák (Ú)

Šestadvacetiletý odchovanec Plzně naskočil k jednomu zápasu za Klatovy už v sezoně 2009/2010, potom odešel do Liberce, kde hrál extraligu mužů a zářil v barvách partnerských Benátek nad Jizerou. V předchozím období nasbíral 9 bodů v Mladé Boleslavi, Bruslaři si na něj musejí dát velký pozor.

(Foto: hc-klatovy.cz, bkboleslav.cz)

Bruslaři zvládli důležitou bitvu o 1. místo a vyloupili Tábor

Úvodní dvacetiminutovku zvládli lépe havlíčkobrodští hokejisté, kteří prolomili srdnatou táborskou defenzivu ve 14. minutě. Tomáš Semrád narýsoval ideální pas do jízdy Janu Milfaitovi, jenž v samostatném úniku skóroval po forhendovém blafáku. Po přestávce byli aktivnější domácí a dočkali se vyrovnání, když se po nechytatelné bombě trefil Radim Heřman. Hosté si vzali zpět ztracené vedení ve 32. minutě, kdy uspěl z dorážky Luboš Voříšek. Hned na začátku třetí periody udeřil ranou k tyči Tomáš Semrád a v 52. minutě upravil na 4:1 znovu Luboš Voříšek. Od modré čáry sice vzápětí vrátil Jihočechy do hry Jakub Pípal, ale táborské naděje na bodový zisk definitivně sfoukli Miroslav Třetina a Jan Milfait.

znak týmu 2 - 6 znak týmu

Branky a nahrávky: 23. Heřman (Prokeš, Havran), 53. Pípal (Andres, Heřman) – 14. Milfait (T. Semrád, Vašíček), 32. Voříšek (Milfait, Kulhánek), 41. T. Semrád (Třetina, Přidal), 52. Voříšek (Vala, Milfait), 53. Třetina (Přidal), 54. Milfait (Voříšek, Č. Novák). Rozhodčí: Mertl – Štětina, Šimánek. Vyloučení: 9:6, navíc Havlík (HBR) OT 10 min. [NESP]. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1662. Třetiny: 0:1, 1:1, 1:4. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:6.

HC Tábor: Klestil (D. Novák) – Košař, Tesař, Havran, Pípal, Duben, Dvořák, Bouška – Heřman "A", Prokeš, Andres, Seidl "A", Matušík "C", Urbanec, Blažek, Pechánek, Březina, Škrdleta, M. Jelínek

BK Havlíčkův Brod: Č. Novák (Marek) – T. Semrád, Vašíček "A", Vala, Kulhánek, Havlík, Kříž, Balgalvis – Přidal, Třetina "C", Endál, Voříšek, Milfait, Šuhaj, Pipek, Kozlík, Spratek, Chlubna, Kuchta, Beneš

Ve skvělé formě zatím hraje brodský útočník Jan Milfait. Ve třech duelech se trefil 4x!

Klatovy zlomily odpor Písku ve 3. třetině a získaly 3 body

Domácí začali nejlépe, jak mohli, když už za 47 sekund hry otevřeli gólový účet zápasu. K zakončení se dostal Vít Jonák a nadvakrát překonal gólmana Kříže. Jihočeši vyrovnal při dvojnásobné přesilovce ve 13. minutě, když prostřelil brankáře Sochůrka Josef Vlk. Ještě před první sirénou znovu zaúřadoval Vít Jonák, jenž při přesilovce zužitkoval Topinkův pas. Na další branku se čekalo až do 40. minuty, kdy se ujala dorážka Tomáše Vracovského. Zaskočený Písek inkasoval i na začátku závěrečného dějství, když brankář Kříž nedokázal zlikvidovat nahození Jakuba Slavíka. Jiskřičku naděje sice pro hosty vykřesal krásnou ranou pod víko Karel Herr, ale na konečných 5:2 upravil skóre trefou do prázdné brány při soupeřově power-play Martin Němec.

znak týmu 5 - 2 znak týmu

Branky a nahrávky: 1. Jonák (Leština, Uhlík), 18. Jonák (Topinka, Walter), 40. Vracovský (Kokoška, Tulačka), 42. Slavík (Kaňák, Kokoška), 59. Němec (Pacanda) – 13. Vlk (Sýbek), 49. Herr. Rozhodčí: Čáp – Tvrdík, Mertl. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 230. Třetiny: 2:1, 1:0, 2:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2.

SHC Klatovy: Sochůrek (Plánička) – Leština, Walter, Kaňák, Slavík, Houfek, Kubík – Uhlík, Topinka, Jonák, Vracovský, Tulačka, Kokoška, Pacanda, Vlček, Němec, Vondrák, Kosnar, Piovarči

IHC Písek: Kříž (Štekr) – Hřebíček, Parýzek, Suda, Hanus, Červinský, Turek, Herr – Sýbek, Polata, Vlk, Torba, Bárta, Novák, Jiřinec, Rod, Strnad, Stauber, Drda, Skala

Klatovy půjdou do bitvy v Kotlině posíleny výhrou, doma porazily Písek.
(Foto: ihcpisek.cz)

Novák předvedl skvělý výkon a Brod vyraboval Klatovy

Bruslaři se silného soupeře vůbec nezalekli a už ve 13. minutě otevřeli gólový účet zápasu, když se po zmatku před soupeřovým brankovištěm prosadil bekhendovou střelou k protější tyčce Kirill Vlasov. Zanedlouho ale zaváhal Jevgenij Kondratěv a bývalý Rebel Roman Přikryl z bezprostřední blízkosti přehodil Novákův beton. Jenže ještě než zazněla první siréna, ujel po nahrávce Lukáše Endála defenzivě Klatov Patrik Přidal a vrátil Bruslařům vedení. Domácí se potom dopustili prohřešku proti pravidlům a nabídnutou přesilovku využil v úvodu prostřední části dorážkou zblízka David Kozlík.

Už za dvě minuty ale Klatovy snížily na nejtěsnější rozdíl, když kotouč znovu doklepl za Novákova záda Roman Přikryl. Západočeši se hnali za vyrovnáním a měli obrovskou střeleckou převahu, ale gólman Čeněk Novák chytal fantasticky. V 57. minutě se Totterova parta výrazně přiblížila vítězství, když Lukáš Endál chytře objel vyjetého brankáře Polívku a poslal svůj tým do dvougólového trháku. Hosté si ještě v závěru hodně zkomplikovali život, když na rozdíl jediné branky snížil ranou od modré čáry Michal Špaček. Nejtěsnější vedení už ale Bruslaři uhlídali až do závěrečné sirény a odvezli si důležitý triumf.

znak týmu 3 - 4 znak týmu

Branky a nahrávky: 17. Přikryl (Váchal, Slavík), 23. Přikryl (Váchal), 59. Špaček (Přikryl, Beran) – 13. Vlasov (Chlubna), 19. Přidal (Endál, T. Semrád), 21. Kozlík (Vlasov, Beneš), 57. Endál (Třetina, Kulhánek). Rozhodčí: Kostourek – Fiala, Havele. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 512. Střely na branku: 52:28. Třetiny: 1:2, 1:1, 1:1. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4.

SHC Klatovy: Polívka (Kukin) – Špaček, Marcel, Chalupa, Holý, Slavík, Kubík, Růžička – M. Beneš, Michel, Tulačka – Váchal, Beran, Přikryl – Topinka, Leština, Pacanda – Němec, Houfek

BK Havlíčkův Brod: Novák (Zvolánek) – T. Semrád, Kulhánek, Kolda, Loginovskij, Duben "A", Vala, Kořínek, Lacina – Přidal, Třetina "C", Endál "A" – Kozlík, Kuchta, Beneš – Chlubna, Vlasov, Kondratěv – Hlídek, Cejpek, Ludvík

Bruslaři v posledním vzájemném měření sil vyhráli v Klatovech těsně 4:3.
(Foto: hc-klatovy.cz)

...Havlíčkův Brod se naposledy střetl s Klatovy 9.1.2016, kdy si Bruslaři odvezli ze západu Čech těsnou výhru 4:3?

...Klatovy trénuje Pavel Vostřák, bývalý vynikající útočník, který oblékal i dres české reprezentace?

...Havlíčkův Brod zažívá nejúspěšnější vstup do sezony od soutěžního ročníku 2004/2005 (tehdy vyhrál za plný bodový zisk úvodních 5 kol)?

...první útok Bruslařů hraje ve složení Přidal – Třetina – Endál už od sezony 2015/2016?

...havlíčkobrodský bek Tomáš Semrád je zatím se sedmi body (4+3) nejproduktivnějším obráncem celé soutěže?