25. 9. 2015 | Ladislav Vácha

Brod přivítá silný Klášterec nad Ohří. Získá v Kotlině první body?

Druholigový maraton se naplno rozeběhl a ve čtvrtek je na programu už 4. kolo. Havlíčkův Brod se po dvou cestách na hřiště soupeřů, odkud si přivezl dohromady čtyři body, podruhé představí v domácím prostředí. V sobotu 26. září ho od 18:00 čeká v Kotlině souboj s Kláštercem nad Ohří, silným soupeřem, který všechny tři své dosavadní zápasy vyhrál a se 24 nastřílenými brankami se může zatím chlubit nejlepším útokem v celé soutěži. Budou Bruslaři prvním týmem, na němž družina trenéra Nerada ztroskotá? Přijďte se na vlastní oči podívat! Pokud se nebudete moci dostavit, můžete sledovat alespoň on-line přenos.

HC Klášterec nad Ohří

Založen: 1993
Stadion: Zimní stadion Klášterec nad Ohří (kapacita 2 000 míst)
Klubové barvy: modrá a žlutá
Webové stránky klubu: hcklasterec.cz
Umístění v poslední sezóně: 16. místo po ZČ, konec v osmifinále play-off se Sokolovem (0:3 na zápasy)
Trenér: Radek Nerad

Sestava z posledního utkání: Kaššák (Tichý) – Kozák, Žižka, Drobný, Toušek, Neuman, Zicho, Hrdlička, Vrtek, Deveri, Andres, Jáchym, Huňady, Mála, Toman, Nguyen, Schönauer
__________________________________________________________________________________

Severočeši zatím pokaždé vyhráli

Svěřenci trenéra Radka Nerada zatím válcují své soupeře, dokázali odklidit z cesty všechny tři dosavadní překážky. V úvodním kole doma rozstříleli Pelhřimov suverénně 11:5 a uspěli i na ledě Písku, odkud si po divoké přestřelce odvezli dva body za výhru 6:5 po samostatných nájezdech. Naposledy přivítali před svými fanoušky poslední Jindřichův Hradec a i když v první třetině prohrávali, po mohutném obratu si došli pro všechny tři body. Severočeši mají skvělý útok, vždyť svým soupeřům už nasázeli 24 branek, nejvíc z celé 2. ligy!

Výtečně si vedou například útočníci Danko Deveri, Bronislav Andres nebo Patrik Huňady. Klášterec nad Ohří tak drží s osmibodovým ziskem třetí příčku tabulky a na první duo Kolín - Kobra Praha ztrácí jediný bod. „Klášterec hrál velmi chytře. Byl to úplně jiný soupeř než Jablonec. Měli jsme daleko více ze hry, ale oni svou chytrostí a šikovností trestali naše chyby,“ chválil hru ofenzivně laděného soupeře trenér Písku Karel Slabý.

V Písku se hrál vyrovnaný zápas a na ledě to chvílemi pořádně jiskřilo.
(Foto: ihcpisek.cz)

Klášterec doma rozstřílel trápící se Vajgar

Domácí otevřeli gólový účet zápasu už v 6. minutě, když se při přesilovce trefil z dorážky obávaný kanonýr Danko Deveri. Vajgar se tím ale nenechal rozhodit, dočkal se vyrovnání po brance Jiřího Lejčka a dokonce dokonal obrat, když se šťastně prosadil David Košťál. O rychlou odpověď se však postaral Bronislav Andres a v prostřední části překlopil pomyslné misky vah na stranu Severočechů Danko Deveri. V závěrečném dějství došel Jihočechům dech a Klášterec čtyřmi zásahy z holí Lukáš Hrdličky, Danka Deveriho, který tak završil svůj hattrick, Patrika Huňadyho a Bronislava Andrese navýšil svůj náskok a zvítězil tak přesvědčivě 7:2.

znak týmu 7 – 2 znak týmu

Branky a nahrávky: 6. Deveri (Kozák, Žižka), 16. Andres (Jáchym, Huňady), 28. Deveri (Kozák, Hrdlička), 49. Hrdlička (Vrtek), 52. Deveri (Vrtek, Hrdlička), 55. Huňady (Mála), 60. Andres (Vrtek, Deveri) – 10. Lejčko (Kohút, Drda), 13. Košťál. Rozhodčí: Luczków – Hynčica, Mašek. Vyloučení: 7:8, navíc Huňady (KNO) OT 10 min. Využití: 5:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 130. Střely na branku: 45:21. Třetiny: 2:2, 1:0, 4:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 7:2.

HC Klášterec nad Ohří: Kaššák (Tichý) – Kozák, Žižka, Drobný, Toušek, Neuman, Zicho, Hrdlička, Vrtek, Deveri, Andres, Jáchym, Huňady, Mála, Toman, Nguyen, Schönauer

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Kubeš (Marek) – Pípal, Tržil, Kohút, Kadlec, Šergl, Jon, Brabec, Voříšek, Bílek, Košťál, Drda, Tomšík, Jasanský, Šafář, Bednařík, Lejčko

Minulé zápasy Klášterce nad Ohří

HC Klášterec nad Ohří – HC Lední Medvědi Pelhřimov 11:5
IHC Písek – HC Klášterec nad Ohří 5:6sn
HC Klášterec nad Ohří – HC Lední Medvědi Pelhřimov 7:2

Klášterec nad Ohří zatím nastřílel nejvíc branek z celé druhé ligy – 24.

Bruslaři ze dvou venkovních utkání vydolovali čtyři body

Havlíčkův Brod si zatím zvyká s nově složeným týmem na druholigové tempo. Po úvodní smolné porážce od silného Kolína, jemuž doma podlehl po zbytečných chybách 1:3, se vydal bojovat o cenné body na sever Čech. V Jablonci nad Nisou, kde se hraje na velmi malém kluzišti, nabral už dvoubrankovou ztrátu, ale dokázal se fantasticky zvednout a čtyřmi brankami nepříznivý vývoj otočil. Nakonec si odvezl výhru 4:3 a blízko tříbodovému zisku byl i v Sokolově, kde však neudržel nejtěsnější náskok a bral jen bod. Se čtyřbodovým ziskem se tak Bruslaři usadili na 9. místě.

„Měli jsme zde vyhrát za tři body. Dva body jsme tady ztratili. Rozhodlo naše neproměňování šancí. Třikrát jsme to mohli dávat do prázdné brány, ale neproměnili jsme to,“ nebyl vůbec spokojený havlíčkobrodský trenér Aleš Totter. Ani trochu se mu také nelíbil výkon rozhodčích, kteří podle něj zápas výrazně ovlivnili. „Od druhé třetiny jsme soupeře jasně přestříleli, měli tlak, ale nebyl na nás odpískán jediný faul. Hráči z toho byli frustrovaní. Je samozřejmě naše chyba, že jsme nedávali šance. Co se dnes dělo na ledě, to bylo něco neuvěřitelného. Jestli budou rozhodčí doma pískat jako tady, tak v Kotlině neprohrajeme jediný zápas,“ nebral si servítky.

Kapitán Miroslav Třetina se v Sokolově dvakrát trefil a pomohl tak týmu k zisku bodu.

Sokolov dokázal doma nepříznivý stav proti Brodu otočit

Soubor z Kotliny měl dobrý začátek utkání a vytvořil si gólovku, ale Tomáš Ludvík ji neproměnil a domácí to nekompromisně potrestali. Od modré čáry vypálil Martin Gombár a nenápadnou střelou překonal brankáře Dusíka. Havlíčkův Brod rychle kontroval, v 10. minutě mířil přesně do černého Lukáš Endál. Broďákům vyšla první část prostřední části a vedení jim zajistil po rychlém protiútoku Miroslav Třetina. Baník se však nehodlal s nepříznivým výsledkem smířit a srovnal krok po důrazu Jaromíra Krejsy. Hosté měli do třetí periody raketový nástup a i při vlastním oslabení skóroval Miroslav Třetina. Totterova parta neproměnila další šance a místo pojistky svítil na tabuli znovu nerozhodný stav po využité přesilovce Petra Račanského, který využil i další početní převahu a v prodloužení vystřelil Sokolovu bonusový bod.

znak týmu 4 – 3p znak týmu

Branky a nahrávky: 6. Gombár (Tvrdek), 35. Krejsa, 53. Račanský (Říha), 61. Račanský (Kuběna, Tvrdek) - 10. Endál (Vala), 26. Třetina, 41. Třetina (Endál). Rozhodčí: Jakub Valenta - Tomáš Černý, Petr Fiala. Vyloučení: 3:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Třetiny: 1:1, 1:1, 1:1 - 1:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.

HC Baník Sokolov: Fečo (Frček) – Říha, Truhlář, Gombár, Priškin, Binias – Kuběna "C", Račanský "A", Sýkora, Tvrdek, Beránek, Zikmund, Krejsa, Kašpar "A", Vrána

BK Havlíčkův Brod: Dusík (Zvolánek) – Vala, Duben "A", Kořínek, Mendl, Loginovskij, Kolda, Kříž – Přidal, Třetina "C", Endál "A" - Chlubna, Kozlík, Kuchta - Kondratěv, Vlasov, Ludvík - Cejpek, Hlídek

Minulé zápasy Havlíčkova Brodu

BK Havlíčkův Brod – SC Kolín 1:3
HC Vlci Jablonec nad Nisou – BK Havlíčkův Brod 3:4
HC Baník Sokolov – BK Havlíčkův Brod 4:3p

Klášterec vystavil Rebelům v play-off stopku

Oba soupeři se spolu naposledy střetli 18. února 2002 v rámci play-off a pohled na sestavy obou týmů je hodně zajímavý. Za Severočechy nastoupili například Radek Nerad a Michal Jäger, současný a bývalý kouč Klášterce, nebo Aleš Kreuzer, který později nastupoval právě za Havlíčkův Brod a pomohl mu k návratu do 1. ligy. Na straně tehdejších Rebelů nechyběli Jaroslav Benák, velká legenda havlíčkobrodského hokeje, Roman Mejzlík, nedávný trenér Jihlavy a Třebíče, Petr Vlk, nynější trenér Jihlavy, nebo Miroslav Třetina, současný kapitán Bruslařů.

Hosté začali lépe a ujali se vedení při přesilovce po trefě Miroslava Třetiny už v 7. minutě, ale domácí bleskově odpověděli zásluhou Jana Peroutky a ve 2. třetině dokonali obrat po gólu Aleše Kreuzera. V 52. minutě poslal Severočechy v oslabení do dvougólového trháku Tomáš Duchek a i když po nahrávce Miroslava Třetiny snížil v početní převaze Zbyněk Novák, poslední slovo patřilo v poslední minutě Milanu Hahnovi, jenž uzavřel na konečných 4:2 a pojistil svému týmu postup do další fáze vyřazovacích bojů.

znak týmu 4 – 2 znak týmu

Branky a nahrávky: 8. Peroutka (Kaše, Kreuzer), 28. Kreuzer (Kaše), 52. Duchek (Práchenský, Rozsypal), 60 Hahn – 7. Třetina, 55. Z. Novák (Třetina). Rozhodčí: Pavel Chlad. Vyloučení: 6:8, navíc Třetina (HBR) OT 10 min. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Třetiny: 1:1, 1:0, 2:1. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.

HC Klášterec nad Ohří: Buriánek - Kocek, Petrásek, Rudý, Nerad, Duchek, Révay, Jäger - Suk, Pokorný, Kaše, Hahn, Práchenský, Peroutka, Kreuzer, Rozsypal, Nesládek

HC Rebel Havlíčkův Brod: L. Novák – Pojkar, Beránek, Klapka, Zmrhal, Buchal, Fuksa, Benák - Mejzlík, Žák, Svoboda, Říha, Pavliš, Vlk, Z. Novák, Heřmanský, Třetina, Plachý

Miroslav Duben v Jablonci vyrovnal na 2:2 a trefil se poprvé po návratu do Kotliny.