13. 3. 2018 | Dominik Adam

Béčko má před sebou poslední zápas sezóny! Urve třetí místo v poháru?

Je to tady! Poslední zápas B-týmu klepe na dveře. Minulé utkání borci z Kotliny zvládli na jedničku, když Choceň porazili 6:4. Teď je čeká odvetný zápas na ledě soupeře. Budou slavit Havlíčkobrodští třetí příčku v Poháru Vladimíra Martince? To se dozvíme v neděli 18.3.2018 od 17:00. (Foto: hcchocen.cz)

HC Spartak Choceň

Založení klubu: 1933
Stadion: Zimní stadion Choceň (kapacita 1200 míst)
Klubové barvy: modrá, žlutá
Webové stránky klubu: hcchocen.cz/
Umístění v poslední sezóně: 4. místo po ZČ
Trenér: Jan Svatoš
Sestava z posledního utkání: Joska – Marek, Vacek, Voříšek, Dvořák, Březka – Nečas, M. Pilař, Kučera, L. Pilař (C), Lichtág , Zavřel (A), Král _________________________________________________________

Soupiska Spartaku

Choceň má dvě dospělé kategorie. B-tým hraje soutěž mužů a v této sezoně skončil na třetím místě. A-tým působí v Krajské lize mužů Pardubického kraje. Choceňskému celku se v této sezóně daří. Z dvaadvaceti utkání základní části dokázali hráči Spartaku desetkrát vyhrát, z toho jen dvakrát po prodloužení. Nejvyšší výhru zaznamenali v Ledči nad Sázavou (10:0). Ze zbylých dvanácti proher nepadli Chocenští ani jednou v prodloužení. Nejvyšší porážku utrpěli s Moravskou Třebovou (5:10).

Jedničkou v choceňském brankovišti je osmnáctiletý Ondřej Joska, kterému kryje záda Jan Jánský. Nejproduktivnějším bekem Spartaku je Petr Kousalík (5+9), na nějž se dotahuje Radim Voříšek (2+10). Nejproduktivnějším forvardem je Lukáš Pilař (15+29), na kterého ztrácí tři body Daniel Král. Nejlepším střelcem je Marek Zavřel (22 gólů), který dříve působil i v extraligovém Litvínově.

Bruslaři v této sezóně s Chocní nejdříve prohráli, ale pak vyhráli 6:4.
(Foto: orlickydenik.cz)

Utkání začalo dobře, když po první periodě vedli domácí o jednu branku. Ve druhém dějství ztratili Havlíčkobrodští dvoubrankový náskok a do třetí části hry se šlo za vyrovnaného stavu. Třetí třetinu sehráli lépe Broďáci, kteří nedovolili svému soupeři skórovat a trefovali se jen oni. Za havlíčkobrodskou družinu se dvakrát trefili Daniel Homola a Jiří Přibyl. Po jednom přesném zásahu měli Tomáš Cejpek a Václav Pecen

znak týmu 6 - 4 znak týmu

Branky a nahrávky: : 14. Pecen (Cejpek), 18. Cejpek (Homola, Pecen), 26. J. Přibyl (Beran, Křížek), 43. J. Přibyl (Beran, Křížek), 51. Homola (Cejpek, Jelínek), 60. Homola (Lacina) – 20. Král (Zavřel), 31. Lichtág (M. Pilař), 35. Marek (L. Pilař, Král), 44. Marek (Zavřel). Rozhodčí: Jiří Kareš – Petr Rulíček, Petr Křivohlavý. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 60. Střely na branku: 35:31 (15:14, 7:8, 13:9). Třetiny: 2:1, 1:2, 3:1 Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:4, 6:4.

BK Havlíčkův Brod: PFolvarský (Adam) – Lacina, M. Semrád, Motl, Bancíř, Pecen, Pejchal – Piskač, Jelínek, M. Přibyl, J. Přibyl, Cejpek (C), Beran, Homola, Kohout, Křížek

HC Spartak Choceň: Joska – Marek, Vacek, Voříšek, Dvořák, Březka – Nečas, M. Pilař, Kučera, L. Pilař (C), Lichtág , Zavřel (A), Král