26. 10. 2011 | Ladislav Vácha

Rebelové ukončili své trápení, po tuhém boji dokonale vyloupili Most

Havlíčkův Brod se v poslední době hodně trápil. Náladu a reputaci si jel spravit do Mostu, který v minulých kolech tápal ještě více. Hosté z Vysočiny vstřelili důležitý první gól a i když soupeř v prostřední části vyrovnal, odpověděli dvěma rychlými zásahy a ujali se dvoubrankového náskoku. Severočeši už jen snížili v předposlední minutě duelu využitou přesilovkou a Novákova družina veze domů všechny body za výhru 3:2. Mužem zápasu se stal brodský útočník Vojtěch Němec, který byl u všech branek svého týmu. Jednu zaznamenal sám a přidal ještě 2 asistence.

1. třetina - Útočná přetahovaná zajistila Rebelům vedení:

Do utkání vstoupili o něco lépe domácí Most, který uvítal ve svém kádru výrazné posílení extraligovými kluby. Havlíčkobrodská družina se musela zatáhnout do obranné ulity, z níž vylezla úplně ven až v krátké přesilovce 4 na 3 a následně i 5 na 4. A hned z toho bylo nebezpečí pro lotyšského gólmana Lusinše, který čelil nebezpečným projektilům brodských střelců. Úvodní velkou šanci nabídl až přelom první a druhé půlky úvodní dvacetiminutovky, když uháněl hostující útočník Jonáš sám na bránu, jenže neprostřelil Lusinšovy připravené betony. Pokračovalo se ve vyrovnané a útočné partii, při níž se hrálo nahoru - dolů s častou střeleckou aktivitou.

V 15. minutě se naskytla hostům výhoda další hry v početní převaze, jíž přetavili v zisk nejtěsnějšího vedení. Vojtěch Němec přiťukl kotouč na modrou čáru TOMÁŠI PROTIVNÉMU, jenž tvrdě vypálil a vymetl všechny pavouky z horního rohu Lušinsovy svatyně - 0:1. A se Severočechy to mohlo vypadat ještě o poznání hůř, jenže Švaňhal s Polodnou nedostali kus černé gumy z dobré palebné pozice za brankovou čáru. V závěrečných sekundách ještě zahrozil při vlastním oslabení mostecký forvard T. Rohan, ovšem gólman Laitinen zasáhl pohotově betony.

2. třetina - Vyrovnání Mostu a havlíčkobrodský odskok:

Počátek prostřední části se nesl v duchu dohrávané brodské přesilovky, v níž se střelci Rebelů i přes vysokou kadenci prosadit nedokázali. Ba naopak, udeřilo na jejich straně a Most na začátku 22. minuty srovnal krok. Jan Divíšek ihned po svém návratu z trestné lavice zkusil štěstí a jeho vyražený projektil doklepl za Laitinenova záda pohotovou dorážkou TOMÁŠ ROHAN- 1:1. Severočechům ale sebral vítr z plachet už po 67 sekundách hry vlastní brankář Lušins, který ztratil za bránou při rozehrávce puk, který ukořistil Jan Semorád, jehož pas před bránu zachytil VOJTĚCH NĚMEC a vsítil svému týmu vedení - 1:2.

Další gólovku nabídl soupeři po hrubé chybě zadák Látal, jenže v posledních zápasech obrozený střelec Rytnauer se neprosadil. Domácí se brzdili vlastní nedisciplinovaností, jíž bojovníci z Kotliny nekompromisně trestali. Přindišův trest na 2 plus 2 minuty za ostrý zákrok na forvarda Meidla, který přišel po jeho zásahu o 5 zubů, předčasně ukončil ve 26. minutě PETR POLODNA, jenž skóroval zblízka po přesné nahrávce od Vojtěcha Němce - 1:3.

Sudí stále měli spoustu práce a za katr posílali jednoho hříšníka druhým. Domácí byli blizoučko vyrovnání v průběhu 34. minuty, ale po Heinischově pasu pálil při přečíslení 2 na 1 Kuběna v ideální střelecké pozici vedle. V posledních sekundách před druhou sirénou ještě na sebe upozornil samostatným únikem Kostourek, jenže z minisouboje s maskovaným mužem Mostu vyšel jako poražený.

3. třetina - Severočeši jen snížili, Rebelové vyhráli:

Úvod závěrečného dějství se odehrával podle not Havlíčkova Brodu, jenž hrál přesilovku 4 na 3. V ní mohl výrazně přiblížit tři body Rebelům špílmachr Němec, jenže vylámal si zuby na gólmanu Lusinšovi, který se mu obětavě vrhl pod hůl. Fanouškům se potom nabízel stejný obrázek. Hosté z Vysočiny si pečlivě hlídali svůj dvoubrankový náskok, a když to bylo jen trochu možné, snažili se zaměstnávat mosteckou obranu. Severočeši se pokoušeli s nepříznivým stavem něco udělat a duel ještě zdramatizovat, ale brodská obrana pracovala kompaktně.

Havlíčkův Brod navíc mohl v závěru střetnutí pojistit svůj triumf a tříbodový zisk, jenže Zábranský v úniku pálil nepřesně a neuspěl ani aktivní Němec, jenž v sólu střílel do Lusinšových betonů. Rebelové nakonec přeci jen povolili soupeři slibnou šanci prostřednictvím Šenkeříkova vyloučení a Most se stébla chytil. Na konci 59. minuty vypálil od modré čáry Martin Rohan a z předbrankového prostoru se trefil do černého TOMÁŠ KLÍMA - 2:3. Více už ale domácí nestihli, a tak si Novákova parta vezla domů veledůležité vítězství a cenné 3 body.

Most - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 22. T. Rohan (Divíšek), 59. Klíma (M.Rohan) - 16. Protivný (Němec), 23. Němec (Semorád), 26. Polodna (Němec, Semorád). Rozhodčí: Jiří Dvořák - Michal Jílek, Martin Šperl. Vyloučení: 10:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 388. Střely na branku: -. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.

Most

Lusinš (Melichar) - Martinec, Látal, M.Rohan, Přindiš, Apelis, Krejčí, Hanzl, Panuška - Tauš, Divíšek, Klíma - Kuběna, Heinisch, Bauer - T.Rohan, Vachovec, Vaněk - Slavíček, Přeučil, Ondráček

Laitinen (Neruda) - Šenkeřík, Morava, Protivný, Koma, A. Jelínek, Sova, Poskočil - Kostourek, Polodna, Švaňhal - Jonáš, Semorád, Voj. Němec - Meidl, Zábranský, Rytnauer - Stehlík, Štěpánek, P. Musil.