BK Havl. Brod - Akce Týden hokeje se v Kotlině povedla na jedničku!
Akce Týden hokeje se v Kotlině povedla na jedničku!

Akce Týden hokeje se v Kotlině povedla na jedničku!

29.1.2018 | Štěpán Ondráček

Na akci Týden hokeje si do Kotliny našlo cestu 32 dětí!

HAVLÍČKŮV BROD - Český svaz ledního hokeje uspořádal další díl akce Týden hokeje pod hlavičkou projektu Pojď hrát hokej. Akce má za cíl navýšit členské základny českých hokejových klubů. Jak je již tradicí, mezi zúčastněnými nechyběl ani havlíčkobrodský klub BK Havlíčkův Brod. Do Kotliny si v sobotu 27 ledna našlo cestu s rodiči 32 dětí!

 

Děti a sport tvořily odjakživa rovnici, která vždy měla své řešení. V dnešní době už to tak úplně neplatí. Děti místo toho, aby byly venku na hřištích nebo si hrály na schovávanou a další hry, tráví drtivou část svého volného času u počítačů, tabletů či mobilů. Sport jako takový tím strádá a přichází tak o své renomé a nástupce. Český svaz ledního hokeje dal jednoznačný vzkaz. Pravidelně pořádá akci Týden hokeje pod záštitou projektu Pojď hrát hokej! Svazoví činovníci si od tohoto kroku slibují nárůst členských základen jednotlivých klubů. První díl nového roku se konal 22. – 28. ledna 2018 a mezi 140 zástupci nechyběl ani havlíčkobrodský klub BK Havlíčkův Brod.

Na zimní stadion v Kotlině si našlo cestu 32 dětí, které si na dvě hodiny šly vyzkoušet, jaké to je být hokejistou či hokejistkou. Na malé caparty čekal maskot české hokejové reprezentace, lev Ťuk, který doprovázel malé hokejisty po všech stanovištích. Nové generaci Bruslařů byla předvedena hokejová výstroj a čekal na ně bohatý hokejový program.

Děti si mohly na vlastní kůži vyzkoušet, jaký trénink absolvují světové hvězdy jako jsou David Pastrňák, Sydney Crosby, Alexander Ovečkin nebo Jaromír Jágr. V útrobách zimního stadionu je čekala překážková dráha, kterou si každý z nově příchozích vyzkoušel. Dráha byla pod dohledem zkušených trenérů a také hráčů mladšího dorostu, kteří dětem ukázali, jak se co dělá. Pro nejmladší z nich byl lev Ťuk až moc strašidelný, takže se dění okolo hokejové akce neobešlo bez slz.

Po absolvování suché části tréninku na děti čekalo představení výstroje v podobě kvízu a většina z nich správně odpověděla. Poté přišlo na řadu samotné bruslení. Na ledové ploše se objevil i bývalý havlíčkobrodský a reprezentační obránce Milan Chalupa, jenž dohlížel na veškerý program. Potenciální nástupci Lukáše Endála a dalších hráčů bruslařského klubu nejprve udělali pár temp a poté je čekali dovedností disciplíny. Jako první bylo na řadě vstát z ledu, když jste upadli. To si vzal pod taktovku Jakub Venc. Po důkladném školení, jak vstát zpátky na své nohy, byla na řadě jízda zručnosti, která měla několik nástrah. Děti se však s nimi vyrovnaly dobře.

Celá akce se povedla na výbornou! A to jak po organizační stránce, tak i po té mediální. Děti se na závěr vyfotily s trenéry a lvem Ťukem. Po absolvování všech disciplín odcházely v doprovodu rodičů s úsměvem na tváři a plné spokojenosti, těsně před odchodem ještě zhlédly modelové utkání hráčů narozených v ročníku 2002.

 
Aktuálně na webu
Ve Světlé rozhodly přesilovky! Jediný gól béčka dal kapitán Cejpek

Ve Světlé rozhodly přesilovky! Jediný gól béčka dal kapitán Cejpek

(středa 21.2.) Bruslaři začali předkolo o Pohár Vladimíra Martince se Světlou. Od začátku to byl vyrovnaný zápas....

 
Starší dorost zvládl nadstavbu na jedničku! Záchranu má takřka jistou

Starší dorost zvládl nadstavbu na jedničku! Záchranu má takřka jistou

(středa 21.2.) Starší dorostenci odvedli v nadstavbové části skvělou práci! Do první čtyřky, jež se utká o dvě...

 
Béčko začíná bitvu o Pohár Vladimíra Martince! Vyzve Světlou!

Béčko začíná bitvu o Pohár Vladimíra Martince! Vyzve Světlou!

(pondělí 19.2.) Havlíčkobrodským Bruslařům se nepodařilo postoupit do play-off. Nadstavba se jim povedla skvěle,...

 
Luboš Voříšek: Musíme udržet 1. místo a dobře se naladit na play-off

Luboš Voříšek: Musíme udržet 1. místo a dobře se naladit na play-off

(neděle 18.2.) Bruslaři si chtěli po porážce v Kolíně spravit chuť doma proti Nymburku, ale zápas se jim rozhodně...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv