22. 1. 2014 | Lukáš Rousek, Pavel Buňat

Sedláčkova premiéra vítězná nebyla, tři body bere Třebíč

T Ř E B Í Č - O výsledku čtvrtého derby mezi Třebíčí a Havlíčkovým Brodem, které se hrálo na ledě Horácké Slavie, v podstatě rozhodla první třetina. V té se domácím hokejistům podařilo skórovat hned třikrát, když po Lašově využité přesilovce přidal druhý rychlý gól Nahodil a další přesilovou hru posléze v závěru třetiny zužitkoval Čuřík. Rebelové sice ve druhé třetině vybojovali naději v podobě snížení z hokejky Petra Polodny, jenže další góly na hostující straně už nepřibyly. Výhru 4:1 tak v závěrečné dvacetiminutovce pečetil Fořt. Sparťanský gólmana Vojtěch Sedláček si na první výhru v dresu Havlíčkova Brodu bude muset počkat.

Do utkání vstoupila Horácká Slavia aktivně. Brankář Havlíčkova Brodu Vojtěch Sedláček se zapotil při krocení zahřívacích střel z hokejek soupeřů. Nejnebezpečnější byla rána Přibyla po vhazování v útočném pásmu Třebíče. Filip Novotný v domácí brance čelil první střele v páté minutě, vyslal ji Drtina. Na druhé straně kontroval tvrdou střelou švihem Vondráček. V polovině třetiny přenechal zmiňovaný Vondráček kotouč do tandemu Fořtovu, jehož jedovku zpacifikoval Sedláček s vypětím všech sil.

Jako první si přesilovku zkusili hosté. Největší šanci Rebelů měl na své holi Číp, který vyslal prudkou střelu z mezikruží. Novotný puk skvěle vytěsnil mimo nebezpečí. Pak hráli v početní výhodě Bílé hvězdy. Třebíčští svým pohybem rozhýbali čtverec Rebelů, kotouč putoval na modrou čáru, odkud vypálil z voleje Marek Laš a jeho bomba proletěla kolem hráčů až do sítě. Za necelou minutu se stav utkání měnil znovu. Přibyl zachytil na modré čáře vyhazovaný puk, periferně našel volného Lukáše Nahodila. Ten si puk bleskově zpracoval a zavěsil pod horní tyč. Za několik okamžiků sehrála Třebíč druhou přesilovku, která vyvrcholila kombinací, na jejímž závěru přetavil perfektní Malenovu přihrávku ve třetí branku Jakub Čuřík.

Na začátku druhé periody zapracoval Dolníček, našel Kadelu, ale z tohoto mráčku nezapršelo. Rebelové, vědomi si tříbrankového manka, převzali aktivitu. Nejprve Stehlík neprostřelil dobře pozičně postaveného Dlapu, za pár chvil čapnul Novotný tutovku Polodnovi. Při vyloučení Čecha pálil Korim, Novotným vyražený puk poslal Číp mimo třebíčskou svatyni.

Havlíčkobrodští se svého gólu přece jen dočkali v polovině střetnutí. Stach poslal přihrávku od mantinelu kolem dvojiček hráčů až na druhou tyč na hůl Petra Polodny, proti jehož okamžitému zakončení neměl Filip Novotný šanci zasáhnout. Na dostřel mohl dostat Rebely Ondráček, třebíčský brankář byl proti. Konec prostřední třetiny dohrávaly Bílé hvězdy s výhodou dvou mužů v poli, když v předchozí klasické přesilovce střílel Dolníček do tyče. Souhra vedla k Bilčíkovi, ale jeho bomba pleskla o tvrzené sklo za Sedláčkovou brankou.

I ve třetí třetině pokračoval rychlý a pohledný hokej plný osobních soubojů s důraznou hrou do těla. Čuřík ani Mikeska pojistku nepřidali. Kolafovy rány v přesilovce hostů létaly mimo třebíčskou svatyni. Novotný měl štěstí v 51. minutě, kdy se Jankova rána vyražená třebíčským gólmanem odrazila od dojíždějících protihráčů nad jeho branku. Definitivní zlom v zápase přišel pět minut před koncem. Tomáš Fořt ještě Mikeskovu přihrávku nevyužil, za chvíli ho exkluzivním pasem našel Vondráček a v ochozech se začalo slavit. Třebíč po skvělé první třetině zaslouženě zdolala Havlíčkův Brod.

Třebíč - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 14. Laš (Čuřík, Dolníček), 15. Nahodil (Přibyl), 20. Čuřík (Laš, Malena), 55. Fořt (Vondráček, Čejka) – 31. Polodna (Stach, Kolafa). Rozhodčí: Jílek, Schmejkal – Svoboda, Špůr. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1580. Střely na branku: 35:30. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.