22. 1. 2013 | Luboš Vácha

Rebelové vyjíždějí bojovat ven a pokusí se prodloužit úspěšnou řadu

Trenér Jiří Rech a jeho pravá ruka Milan Chalupa mohou být poslední dobou s výkony svých svěřenců velice spokojeni. Ti totiž v minulém kole zatáhli za vítěznou šňůru a prodloužili jí o další výhru. Duel proti Litoměřicím však nebyl přehlídkou gólů, Rebelové v něm triumfovali fotbalovým výsledkem 1:0. Brankář Dolejš si ze zápasu odnesl své první čisté konto. Havlíčkobrodské mužstvo ve středu 23. ledna vyráží pro změnu na venkovní led, kde nastoupí proti celku Salith Šumperk, a to od 18.00.

1:7 (Kadaň) nejvyšší prohra 2:8 (Kadaň)
Daniel Vrdlovec 29 bodů (14+15) nejproduktivnější hráč Ladislav Rytnauer 38 bodů (16+22)
Daniel Vrdlovec 14 gólů nejlepší střelec Lukáš Endál,
Ladislav Rytnauer - oba 16 gólů
Tomáš Sedlák 17 asistencí nejlepší nahrávač Ladislav Rytnauer,
Milan Kostourek,
Roman Vondráček - všichni 22 asistencí
Aleš Holík 25 bodů (10+15) nejproduktivnější obránce Radim Ostrčil 18 bodů (5+13)

Vzájemná bilance v 1. lize

Rebelové narazili na Draky poprvé v sezóně 2007/2008. Šumperk se ale v první lize držel krátce, právě jen tuto sezonu. Tehdy se sehrála pouze dvě utkání, každý z těchto soupeřů vyhrál jedno. Draci se v druhé nejvyšší soutěži drželi střídavě. Po druholigovém zápolení se do první ligy vrátili v sezoně 2009/2010, pak ale znovu následoval pád do nižší soutěže. Nová prvoligová sezóna 2011/2012 ve svém závěru potvrdila hokejistům Šumperku účast i v následujícím ročníku, letošním. Bilance mezi soupeři je od samého začátku společného zápolení poměrně vyrovnaná.

Všechny výsledky: 1:4, 4:2, 3:2, 4:5sn, 4:3sn, 2:5, 7:0, 4:5p, 4:2, 2:6, 4:2, 3:6, 3:1

6 Výhry v základní hrací době 4
0 Výhry v prodloužení 1
1 Výhry po samostatných nájezdech 1
45 Počet gólů 44
7:0 (11/12) Nejvyšší výhra 6:2 (11/12)

Jak se hrálo letos

5. kolo: HC Rebel Havlíčkův Brod – Salith Šumperk 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 10. Meidl (Ostrčil, Vondráček), 32. Soldán (Kostourek, Morava), 53. Rytnauer (Kostourek, Ondráček), 58. Meidl (Vondráček) - 18. Holík (Staněk, Plášek), 47. Stoklasa (Holík, Plášek). Rozhodčí: Jan Doležal - Ladislav Lučan, Tomáš Svoboda. Vyloučení: 7:6. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 796. Střely na branku: 40:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.

18. kolo: Salith Šumperk - HC Rebel Havlíčkův Brod 6:3 (3:2, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 7. Sedlák (Holík, Vrdlovec), 8. Staněk (Plášek, Holík), 14. Vrdlovec (Hulva), 35. Podešva (Rufer), 46. Podešva (Blinka, Suchý), 58. Plášek - 3. Endál (Pavlík), 4. Ostrčil (Blažek, Stehlík), 47. Pavlík (Polodna). Rozhodčí: Kubičík - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 10:12, navíc Suchý (ŠUM) 10 minut nesportovní chování. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1293. Střely na branku: 37:23. Průběh utkání: 0:2, 5:2, 5:3, 6:3.

Minulé společné střetnutí

31. kolo: HC Rebel Havlíčkův Brod – Salith Šumperk 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 31. Micka (Polodna, Třetina), 35. Endál (Ostrčil, Vondráček), 49. Protivný (Endál, Jelínek) - 55. Cink (Holík). Rozhodčí: Jan Hribik, Stanislav Mertl - Jiří Flegl, Michal Zíka. Vyloučení: 8:10, navíc Morava (HBR) 10 min. OT za nesp. chování. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 746. Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0, 3:1.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Suchan (Neruda) - Jelínek, Protivný, Soldán, Ostrčil, Blažek, Morava "A" - Endál "C", Knotek, Vondráček - Rytnauer, Kostourek, Ondráček - Micka, Třetina, Polodna - Stehlík, Štěpánek, Musil

Salith Šumperk: Štůrala (Vajner) - Holík "C", Novotný, Tesařík, Pastor, Sedlák, Kovář, Gewiese - Finsterle, Podešva, Staněk - Haas, Hlinka, Červenka "A" - Brunec, Hulva "A", Vrdlovec - Cink, Skoumal, R. Meidl

Salith Šumperk

HC Stadion Litoměřice
Drakům se v poslední době celkem dařilo, navíc proti horkým favoritům ligy. Ve 40. kole hostili v derby Olomouc, rozhodovat sice muselo až prodloužení, ale i tak si Šumperk odnesl za stavu 4:3 dva cenné body. Posléze následovala bitva na ledě Mladé Boleslavi. Ani zde nerozhodlo šedesát minut, ba ani prodloužení. Výhru 4:3 po nájezdech zařídil vítěznou trefou Jakub Hulva. Pak přišel na řadu papírově slabší soupeř IHC Písek, který Draci doma přejeli poměrem 4:1. Poslední utkání na ledě předposledního Berouna nedopadlo pro Šumperk zrovna růžově. Hosté zde po 40 minutách vedli 3:1. Medvědi však nesložili flinty a třemi trefami v poslední části převrátili vedení na svou stranu a vyhráli.

Vrdlovec tahounem týmu

Daniel Vrdlovec a jeho oslava proměněného nájezdu. (Foto: Věra Václavková)
Nejproduktivnějším hráčem Šumperku je stále mladý a hbitý útočník Daniel Vrdlovec, kterému se podařilo vstřelit 14 branek a na dalších 15 přihrát. Pro jeho dobré výkony si jej vyhlédla extraligová pražská Slavia, kde zatím odehrál devět zápasů sice bez bodů, ale určitě je o nějakou zkušenost bohatší. Druhým, na koho by se měla obrana Rebelů zaměřit je Adam Červenka. Ten se gólově prosadil dvanáctkrát, čtrnáctkrát úspěšně asistoval. Je druhým nejlepším střelcem hned po Vrdlovcovi. Želízkem v ohni je pro kouče Šumperku obránce Aleš Holík, jenž se mezi tyče trefil desetkrát a navíc nasbíral 15 bodů za asistence. Deset gólů pak vstřelili také Karel Plášek a Jakub Hulva. Brankářské obsazení tvoří Tomáš Štůrala, který nastoupil do 41 zápasů. Jeho náhradníkem je Vratislav Vajner. Ten si zachytal v šesti utkáních.

Poslední kolo: Medvědi ve třetí části otočili skóre a připsali si všechny body

znak týmu 4 : 3 znak týmu
Třetiny: 1:2, 0:1, 3:0. Branky a nahrávky: 8. Kaláb (Hrdel, Šulc), 49. Jonáš (Šulc), 53. Plichta (Přindiš, Kadlec), 55. Hrdel (Lenc) - 3. Meidl (Finsterle, Tesařík), 7. Vrdlovec (Novotný), 38. Vrdlovec (Staněk). Rozhodčí: Jílek - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 2:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:2. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3.

Sestava Salith Šumperk: Štůrala (Vajner) - Pastor, Holík, Gewiese, Novotný, Sedlák, Tesařík, Bail - Brunec, Skoumal, Hulva, Staněk, Červenka, Plášek, Rufer, Matuš, Finsterle, Meidl, Vrdlovec, Hlinka