1. 11. 2010 | Eva Streichsbierová

O vítězi derby rozhodla třetí třetina, výhru slavila Dukla

Havlíčkobrodští junioři nezískali v souboji s regionálním rivalem ani bod. Na stadionu v Kotlině sice utkání s Duklou Jihlava dobře rozehráli, ovšem v závěrečném dějství dvakrát inkasovali a z ledu odcházeli s těsnou porážkou 3:4.

První třetina nepřinesla gólovou radost ani jednomu z týmů, po dvaceti minutách bylo skóre derby nerozhodné 0:0. „Chtěli jsme navázat na náš velmi dobrý výkon z Českých Budějovic a bodovat. A prvních dvacet minut nebylo z naší strany špatných, jen jsme nedali gól,“ povzdechl si Milan Chalupa, asistent hlavního kouče Václava Adama.

Až teprve ve druhém dějství se začali prosazovat střelci. Jako první zamířil přesně Hynek Zohorna a za dvě a půl minuty vedli Rebelové zásluhou Martina Hadravy už 2:0. „Začali jsme druhou třetinu parádně. Soupeř pak sice po našich individuálních chybách srovnal, přesto jsme stačili dát ještě do přestávky třetí gól,“ těšilo trenéra.

Jenže hosté mají v sestavě velmi šikovného útočníka Anatolije Protasenju, který v nové sezoně střílí góly jak na běžícím pásu. A ani zápas v Havlíčkově Brodě nebyl výjimkou. Nejprve snížil na 2:1 a do konce utkání se prosadil ještě dvakrát. Především jeho zásluhou si tak Dukla odvážela všechny tři body za vítězství 4:3.

„Je to kus chlapa, jde z něho pořádný strach,“ uvedl na adresu téměř dvoumetrového útočníka Chalupa. „Dneska jsme sice bojovali, jenže bohužel jsme dělali i chyby, a to rozhodlo,“ smutnil po těsné porážce Adamův asistent.

Šanci na reparát budou mít mladí Rebelové už v pátek, kdy v Kotlině přivítají v dalším extraligovém souboji Mladou Boleslav. A o den později pak na stejném místě změří síly s Libercem. „Pro nás je každý zápas důležitý. Já hlavně věřím, že se nám do pátku uzdraví dva centři Zadražil a Silva,“ svěřil se s přáním trenér.

Noen Extraliga Juniorů

Branky a nahrávky: 26. Zohorna (Hadrava, Ondráček), 28. Hadrava (Zohorna), 35. Zohorna (Hadrava) - 29. Protasenja (Pometlo, Kuřítko), 32. Zeman, 43. Protasenja, 47. Protasenja (Pometlo).