BK Havl. Brod - Rebelové mají v reprezentační „dvacítce“ hned tři zástupce!
Rebelové mají v reprezentační „dvacítce“ hned tři zástupce!

Rebelové mají v reprezentační „dvacítce“ hned tři zástupce!

28.10.2010 | Ladislav Vácha

Česká hokejová reprezentace do 20-ti let již mohutně zbrojí před mistrovstvím světa. V poslední zkoušce ji čeká přípravný turnaj čtyř, což je charakteristická zkouška mládežnických českých výběrů a obdoba turnajů Euro Hockey Tour kategorie dospělých. Nás, příznivce havlíčkobrodských Rebelů, může těšit, že své zastoupení bude mít na této akci i náš klub.

 

Zhruba v půlce listopadu se sejde česká reprezentační „dvacítka“ před turnajem čtyř, jenž se bude odehrávat v domácím prostředí. Dějištěm se stanou stadiony v Karlových Varech a Českých Budějovicích, kde čeští mladíci změří síly s Finskem a dvěma giganty této věkové kategorie – Ruskem a Švédskem. Reprezentanty čeká ostrá zkouška a chybět u toho nebude ani Česká televize, jenž bude přenášet úvodní duel s Ruskem v přímém přenosu. V nominaci trenéra Miroslava Přerosta se objevila celá řada obvyklých jmen, ale prostor na prokázání svých kvalit dostaly i nové tváře. Ke stálici v podobě havlíčkobrodského beka Petra Šenkeříka se přidal také další mladík z defenzívy Rebelů, Aleš Sova. Prvně jmenovaný zamířil do kádru bojovníků z Kotliny před touto sezonou, přičemž zatím prokazuje obrovskou kvalitu a talent. Jedná se o velice útočně laděného beka, který se neustále tlačí do zakončení a na jeho produktivitě se tento herní styl naprosto viditelně promítá. Za 9 odehraných zápasů nasbíral 8 kanadských bodů, když nastřílel neuvěřitelných 5 branek a přidal 3 gólové asistence. V havlíčkobrodské obraně patří k nejlepším článkům a za krátkou dobu se vypracoval v jeden ze základních pilířů mužstva.

O něco méně je vidět Aleš Sova, předsezonní posila Rebelů z brněnské Komety. Nejmladší obránce A-týmu Havlíčkova Brodu odehrál 10 prvoligových duelů, v nichž si připsal 2 kanadské body za 2 asistence. I přesto, že na ledě není tolik vidět, již několikrát prokázal, že v důležitém okamžiku dokáže týmu pomoci včasným obranným zákrokem nebo podpořit ofenzívu tvrdou ranou od modré čáry. Tandem obránců ještě doplňuje z našeho pohledu útočník Michal Hlinka, jenž je sice hráčem extraligových Vítkovic, ale v dresu Rebelů naskočil v rámci střídavého startu už k pěti zápasům a vstřelil 1 gól. Proto ho také můžeme bez ostychu zařadit k havlíčkobrodské stopě v české „dvacítce“. Pokud chcete vidět naše hochy v akci, nezapomeňte si 12. listopadu v 17 hodin naladit Českou televizi, jež bude živě přenášet souboj s Ruskem. Na závěr nezbývá nic jiného, než zmíněné trojici popřát hodně štěstí a to, aby se v národním dresu předvedli v co nejlepším světle.

Harmonogram turnaje

pátek 12. listopadu

17:00 Česká republika - Rusko (TV utkání v Českých Budějovicích)
18:00 Švédsko - Finsko

sobota 13. listopadu

14:00 Rusko - Švédsko
17:30 Česká republika - Finsko

neděle 14. listopadu

11:30 Finsko - Rusko
15:00 Česká republika - Švédsko

Nominace

Brankáři

Marek Mazanec (Plzeň), Filip Novotný (Sparta Praha), Tomáš Král (Lillehammer, Norsko).

Obránci

Jakub Jeřábek (Plzeň), Martin Pláněk (Znojmo), Petr Kousalík (Litvínov), Bohumil Jank (Č. Budějovice), Aleš Sova, Petr Šenkeřík (H. Brod), Martin Matějíček, Dalibor Řezníček (oba Zlín).

Útočníci

David Tůma (Sparta Praha), Adam Havlík, Tomáš Rachůnek (oba Znojmo), Jakub Orsava, Rostislav Marosz (oba Třinec), Michal Vachovec (K. Vary), Petr Holík (Zlín), Michal Bulíř, Vít Jonák (oba Liberec), Dmitrij Jaškin (Slavia Praha), Radim Heřman (Tábor), Michal Hlinka (Vítkovice), Tomáš Vondráček (Třebíč).

Náhradníci

Šimon Hrubec (Č. Budějovice), Jan Zdráhal (Pardubice), Oldřich Horák (Hradec Králové), Dan Růžička, Patrik Petruška (oba Plzeň), Michal Poletín (Slavia Praha), Daniel Přibyl (Sparta Praha).

Realizační tým

Generální manažer: Petr Komers.
Hlavní trenér: Miroslav Přerost.
Asistenti trenéra: Terry Christensen, Jiří Fischer, Karel Mlejnek.
Trenér brankářů: Roman Višňák.
Lékař: MUDr. Jaroslav Budín.
Hospodář: Leoš Mitáček.

 
Aktuálně na webu
Starší dorost doma přetlačil v derby Plameny. Rozhodl Tomáš Křehlík!

Starší dorost doma přetlačil v derby Plameny. Rozhodl Tomáš Křehlík!

(pátek 23.2.) HAVLÍČKŮV BROD – Starší dorostenci se představili na domácím ledě, kde v rámci prvního kola skupiny...

 
Brod zavítá do teritoria Ledních Medvědů. Zajistí si první místo?

Brod zavítá do teritoria Ledních Medvědů. Zajistí si první místo?

(pátek 23.2.) Do konce základní části zbývají poslední dvě kola a Bruslaři si mohou hned v tom dalším, které se...

 
Nervy drásající bitvu B-tým zvládl a v neděli ho čeká rozhodující mač!

Nervy drásající bitvu B-tým zvládl a v neděli ho čeká rozhodující mač!

(pátek 23.2.) Bruslaře z Havlíčkova Brodu čekal odvetný zápas se Světlou, ve které prohráli 1:4. Toto utkání...

 
Zvládnuté derby Vysočiny! Mladší dorostenci doma skolili Jihlavu

Zvládnuté derby Vysočiny! Mladší dorostenci doma skolili Jihlavu

(čtvrtek 22.2.) Mladší dorostenci přivítali v domácím prostředí Jihlavu a dokonale jí oplatili porážku 1:3 z...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv