BK Havl. Brod - Archiv - Archiv článků

Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

22.10.Slibný výkon zhatil závěr 1. třetiny. Starší dorost padl v PardubicíchPCE - HBR 5:1, 14.kolo | Ladislav Vácha, Adam JoskaStarší dorostenci se vydali do Pardubic, proti nimž chtěli navázat na důležité domácí vítězství 4:2 nad Žďárem nad Sázavou. Mladí Bruslaři začali skvěle a v prvních čtrnácti minutách hry byli lepším týmem, jenže po zbytečných chybách hned třikrát v krátkém časovém sledu inkasovali a vidina dalšího bodového zisku se jim výrazně vzdálila. V prostřední části sice po nádherné souhře s Tomášem Křehlíkem snížil Richard Cachnín (na snímku), jenže Dynamo si vzalo ještě před druhou sirénou zpět tříbrankové vedení a ve třetí periodě uzavřelo na konečných 5:1. (Foto: Juniorský hokej)
21.10.Mladší dorost přejel v derby Vysočiny Jihlavu! Rozhodla 2. třetinaHBR - JIH 6:1, 10.kolo | Štěpán OndráčekHAVLÍČKŮV BROD - Mladší dorostenci dnes navázali na včerejší tažení svých starších kolegů, když v derby Vysočiny rozstříleli jihlavskou Duklu. Zápas od začátku nabídnul strhující podívanou, ale branek se diváci dočkali ve druhé třetině. Tam jich padlo pět a hned čtyři do sítě Dukly. Bruslaři tak podruhé porazili Jihlavu. Do listiny střelců se dvakrát zapsal Dominik Vacík a po jedné trefě si připsali Josef Dáňa, David Matula, Vladislav Juřica a Josef Vyvial. (Foto: Pavel Kerber)
21.10.Dobrá práce! Brod vyhrál na ledě houževnatého Písku a bere 3 bodyPIS - HBR 2:4, 0.kolo | Ladislav Vácha, Pavel KovandaHavlíčkobrodští hokejisté se vydali k dalšímu zápasu k řece Otavě, kde je čekal zvedající se Písek, který vyhrál tři zápasy za sebou. Od začátku bylo jasné, že Jihočeši budou vyrovnaným soupeřem a nedají svou kůži lacino. Bruslaři dvakrát o gól vedli, ale soupeř dokázal vždy srovnat krok. Na branky ze závěru 2. a 3. třetiny však už Míkovi svěřenci nedokázali odpovědět a parta z Kotliny si tak domů odváží všechny tři body za vítězství 4:2. Z brodského tábora se trefili Jakub Šuhaj, Patrik Přidal, Lukáš Endál a Luboš Voříšek.
20.10.Konečně! Starší dorost zdolal Plameny a bere poprvé 3 body!HBR - ZDS 4:2, 0.kolo | Ladislav Vácha, Štěpán OndráčekStarší dorostenci přivítali v domácím prostředí Žďár nad Sázavou a po dvou porážkách bez bodového zisku chtěli Plameny konečně porazit. Mladí Bruslaři potvrdili vzrůstající tendenci svých výkonů a po dvou třetinách vedli nad regionálním rivalem naprosto zaslouženě 3:1. Soupeř ale nesložil zbraně, přidal ve třetí periodě na aktivitě a zaslouženě snížil na nejtěsnější rozdíl. Cachnínova družina si však tři body utéct nenechala a v poslední minutě uzavřela na konečných 4:2. Z brodského tábora se dvakrát trefil Tomáš Křehlík (na snímku), po jedné brance vsítili Jakub Petržilka a Tomáš Kulhánek. (Foto: Juniorský hokej)
19.10.Béčko se dočkalo výhry! V Ledči nasázelo soupeři jedenáctkuLED - HBR 0:11, 0.kolo | Ladislav VáchaB-mužstvo se vydalo k dalšímu zápasu do Ledče nad Sázavou, kde chtělo po pěti porážkách získat první body. Bruslaři byli od začátku aktivnější, a i když v první třetině vstřelili jen dva góly, díky famózní druhé dvacetiminutovce, v níž nasázeli soupeři hned šest branek, slavili jednoznačné vítězství 11:0. Hattrickem se blýskl Tomáš Cejpek, po dvou brankách vstřelili Václav Piskač s Martinem Hynkem a jeden přesný zásah si připsali Jakub Lacina, Daniel Homola, Tomáš Ludvík a Jiří Přibyl. Čistým kontem se zaskvěl gólman Miroslav Folvarský.
18.10.Lukáš Endál znovu ve WSM lize! Střídavými starty pomůže SlaviiRedakceTřicetiletý útočník Lukáš Endál stejně jako v minulé sezoně vypomůže prvoligové Slavii Praha, kam bude mít z Havlíčkova Brodu znovu vyřízené střídavé starty. Sešívaní tak reagují na svou slabou střeleckou produktivitu. Zkušený hokejista odehrál v předešlém soutěžním období v červenobílém dresu 13 zápasů, během nichž si připsal 12 kanadských bodů za 5 přesných tref a 7 asistencí. Miláček brodského publika se hlásil dnes ráno v Edenu na tréninku a v 18:00 nastoupí v elitním útoku po boku Lukáše Nedvídka a Lukáše Krejčíka proti Českým Budějovicím.
18.10.Béčko znovu prohrálo. Tentokrát neuspělo na ledě LitomyšliLIL - HBR 8:3, 0.kolo | Ladislav VáchaBruslaři nezačali v Litomyšli dobře a už ve 13. minutě prohrávali o dvě branky. Bleskově snížil Lukáš Vala, a i když si domácí vzali dvoubrankový náskok zpět, vstřelil kontaktní branku chvíli před první sirénou obránce Jakub Lacina. Jiskra ale vyhrála prostřední část jednoznačně 3:0 a v závěru třetí periody dokonce vedla už 8:2. V poslední minutě pak upravil z brodského tábora na konečných 8:3 Jan Jelínek (na snímku).
18.10.Udrží se Bruslaři na prvním místě? Čeká je tuhá bitva na jihu ČechPIS - HBR 2:4, 0.kolo | Ladislav Vácha, Milan SochorSobotním kolem se ve skupině Střed uzavře první čtvrtina základní části. Posledním soupeřem, se kterým se Bruslaři ještě nestřetli, je Písek. Na jihu Čech se úvodní buly vhodí v 17:30. Žlutomodří se se ziskem devíti bodů krčí na osmé příčce tabulky, to však neznamená, že to bude pro Bruslaře snadné utkání. Písek drží sérii tří výher v řadě a proti ambicióznímu soupeři se jistě bude chtít vytáhnout a svoji sérii ještě vylepšit. Pokud nemáte na sobotu zatím žádné plány, vyrazte Bruslaře podpořit a užijte si hokejovou sobotu.
18.10.Další Bruslař v repre! Útočník Marek Kopic naskočil za šestnáctku!Ladislav VáchaČeská reprezentace do 16 let má za sebou dva jednodenní kempy. V pondělí se mladí hokejisté sešli ve Velkých Popovicích, kde absolvovali trénink na ledě a v 15:00 nastoupili k přátelskému zápasu proti staršímu dorostu Kladna, jemuž podlehli 3:7. Náš klub může těšit to, že prestižní dres se státním znakem na hrudi oblékl i patnáctiletý útočník Havlíčkova Brodu Marek Kopic, který je velkou oporou extraligového mladšího dorostu. Mezi náhradníky na úterní kemp do Prostějova byl nominován i další hráč našeho mladšího dorostu, obránce David Matula! (Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej)
16.10.Ve 2. třetině to tam napadalo, libují si Tomáš Ludvík a David KozlíkHBR - PEL 14:3, 0.kolo | Ladislav Vácha, Richard Wagner, Milan SochorBruslaři doma v sobotu rozstříleli v derby Vysočiny poslední Pelhřimov, který vyprovodili z ledu po jednoznačném výsledku 14:3. Hladké vítězství Havlíčkova Brodu se ale nerodilo tak lehce, jak se na první pohled zdá... „V první třetině jsme nehráli dobře, Váša měl po ní v kabině proslov. Pak se to zvedlo a spadla nám tam skoro každá střela,“ pochvaloval si útočník Tomáš Ludvík (na snímku vpravo), který slavil svou první přesnou trefu v sezoně. To samé platilo i pro člena třetího útoku Davida Kozlíka, jenž se dočkal svého velkého momentu v 59. minutě. „Milfi se popral a dostal trest do konce zápasu. Luboš Voříšek pak za mnou přišel na střídačce a řekl mi, abych šel s nimi na led, že už konečně dám gól. Endy mi to potom hodil a já jsem už střílel do prázdné brány,“ usmíval se spokojený střelec.
15.10.Mladší dorost nestačil na brněnskou Kometu. Prohrál o gól!KOM - HBR 4:3, 9.kolo | Štěpán Ondráček, Šimon AlbrechtBRNO - Mladší dorostenci se v rámci 9. kola představili na ledě brněnské Komety, kde se odehrála dramatická bitva. Svěřenci trenéra Petra Beránka prohrávali v osmé minutě 1:0, ovšem ztrátu dokázali na začátku druhé třetiny smazat. Domácí šli poté opět do vedení, ale i tentokrát na to dokázal zareagovat tým z Kotliny. Dramatické utkání nakonec pro sebe dokázali strhnout hráči Brna, kteří vyhráli rozdílem jediné branky. Skvělý výkon podal brankář Bruslařů - Štěpán Vácha, který si připsal 44. zákroků, ale ty na body nestačily. Za Havlíčkův Brod se do listiny střelců zapsali dvougólový střelec Dan Fiala a přesně do černého mířil i Josef Vyvial.
14.10.Kotlina viděla kanonádu. Voříšek hattrickem pomohl k debaklu PelhřimovaHBR - PEL 14:3, 0.kolo | Milan SochorHAVLÍČKŮV BROD – Derby nemívá favorita, dnes tomu ale bylo trochu jinak. Očekávalo se, že druzí Bruslaři regionálního soupeře z Pelhřimova porazí. Toto očekávání podpořili dvěma slepenými góly v osmé minutě hry. Lední Medvědi pak kousali a dvakrát se dostali na dostřel. Ve druhé periodě ovšem svěřenci Václava Adama s Ladislavem Fixou nasázeli čtyři branky během jedné minuty a třinácti sekund. V tu chvíli už nebylo pochyb, kdo si připíše další tři body do tabulky. Rozjetí Bruslaři nepolevili a konto svého soka nakonec zatížili čtrnácti přesnými zásahy.
13.10.Starší dorost prohrál přestřelku v Budějovicích. Řádila první pětka!MCB - HBR 7:5, 11.kolo | Štěpán Ondráček, Adam PavlíčekČESKÉ BUDĚJOVICE - Mladí Bruslaři se dnes vydali na led prvního týmu tabulky - ČEZ Motor České Budějovice. Kdo čekal jednoznačné vítězství domácího Motoru, tak se mýlil. Právě českobudějovičtí hráči dokázali ve dvou předchozích zápasech vyhrát rozdílem třídy, ale Havlíčkobrodští se dnes překonávali. Po dvou třetinách vedl tým Richarda Cachnína st. 3:2, ovšem přišla třetí třetina a v ní uragán Motoru. Ten vyhrál poslední dvacetiminutovku 5:2 a divoké utkání ovládl v poměru 7:5. V zápase se nejvíce dařilo první formaci Bruslařů ve složení Tecl - Cachnín - Křehlík ta dohromady nasbírala 11. bodů! Za Bruslaře se prosadili Tomáš Kulhánek, Tomáš Křehlík, Matěj Krejčí, Marek Tecl a Richard Cachnín.
12.10.Mladší dorost hostí Boleslav a pojede na Kometu, starší k MotoruHBR - MBL 2:5, 0.kolo | Štěpán Ondráček, Ladislav VáchaHAVLÍČKŮV BROD - ELIOD extraliga mladšího dorostu nečeká, již ve čtvrtek 12. října je v havlíčkobrodské Kotlině na programu další zápas. Mladší dorostenci si to rozdají od 15:00 s Mladou Boleslaví. Bude se jednot o souboj tabulkových soupeřů, jelikož Škodovka je na třetí příčce a Bruslaři hned za ní. V neděli 15. října se Beránkova družina vypraví do Brna, kde od 14:30 vyzve domácí Kometu. Jedno utkání mají na programu i starší dorostenci, které čeká v pátek 13. října od 16:00 bitva v Českých Budějovicích. Všechny zápasy můžete sledovat na onlajny.com. Neváhejte a přijďte havlíčkobrodské naděje podpořit!
12.10.Bruslaři doma přivítají poslední Pelhřimov. Zvládnou derby Vysočiny?HBR - PEL 14:3, 0.kolo | Ladislav VáchaBruslaře čeká další druholigová bitva, v níž chtějí odčinit předchozí nezdar na ledě houževnatého Nymburku. V sobotu 14. října přivítají na ledě Kotliny poslední Pelhřimov, proti němuž bude cokoliv jiného než zisk tří bodů neúspěchem. Adamova družina si však nesmí dovolit vůbec nic podcenit, Medvědi přijedou do Kotliny určitě hodně nabuzení a odhodlaní odpoutat se z poslední příčky tabulky. Úvodní buly proběhne v 17:00. Nenechte si derby Vysočiny ujít a přijďte havlíčkobrodské hokejisty podpořit!
12.10.Mladší dorost padl s tabulkovým sousedem. Doma prohrál s BoleslavíHBR - MBL 2:5, 0.kolo | Ladislav VáchaMladší dorostenci doma přivítali Mladou Boleslav a chtěli si spravit chuť po vysoké porážce 4:11 na ledě Hradce Králové. V souboji tabulkových sousedů však na třetí Středočechy nestačili. Po první třetině sice drželi nadějný stav 1:2, jenže i když ve druhé dvacetiminutovce odpověděli na další gól soupeře kontaktní brankou, nakonec prohráli 2:5. Za Havlíčkův Brod se zapsali do střelecké listiny Patrik Vacík a Adam Prýl.
11.10.Krasobruslařky zářily na Jihlava Trophy 2017. Získaly zlaté medaile!Romana ŠkorpíkováZa BK Havlíčkův Brod se Jihlava Trophy 2017 zúčastnilo 13 závodnic. V kategorii závodilo celkem 30 dětí z Havlíčkova Brodu, Telče, Jihlavy a rakouského Sankt Pöltenu (dohromady ve všech kategoriích 85 bruslařů). Jelikož jely v kategorii pro nejmenší, všech 30 získalo zlatou medaili!
11.10.U Bruslařů končí Daniel Spratek. Obránce Havlík jde do ProstějovaRedakceV hráčském kádru Bruslařů došlo ke dvěma změnám. Havlíčkův Brod opouští na vlastní žádost útočník Daniel Spratek, který měl pocit, že na ledě nedostává potřebný prostor. Adamovu družinu opouští také obránce Ladislav Havlík, kterého zlákal na hostování prvoligový Prostějov. Oběma hráčům za předvedené výkony v havlíčkobrodském dresu děkujeme!
11.10.Trápení béčka pokračuje. Bruslaři doma prohráli s ChocníHBR - CHO 2:5, 0.kolo | Ladislav VáchaB-mužstvo přivítalo v domácím prostředí Choceň a chtělo po třech porážkách konečně dosáhnout na bodový zisk. Parta z Kotliny sice brzy prohrávala, ale po dvou přesných trefách Tomáše Cejpka dokonala obrat. Bohužel, další branku už nepřidala, zatímco Spartak brodské chyby nekompromisně potrestal a odvezl si z Kotliny zasloužené vítězství 5:2. Havlíčkův Brod mohl litovat nejen spousty nevyužitých šancí, ale i dvou neproměněných trestných střílení.
10.10.Konečně jsme odehráli dobrý zápas, těší kapitána Marka TeclaHBR - PCE 4:3, 0.kolo | Ladislav Vácha, Jakub PetržilkaKonečně se dočkali! Starší dorostenci prožili hrozivý začátek nového soutěžního ročníku, když prohráli všech šest kol a nevytěžili v nich ani jeden bod. Dočkali se až na sedmý pokus, když doma díky famózní třetí třetině smazali dvoubrankové manko proti Pardubicím a získali bonusový bod v samostatných nájezdech. O den později však prospali v Hradci Králové úvodní dvacetiminutovku a odvezli si porážku 3:7. „Myslím si, že zápas proti Pardubicím byl hodně dobrý. Všichni jsme dělali to, co jsme měli,“ měl radost útočník a kapitán Marek Tecl, jenž se trefil už ve třech utkáních za sebou.
10.10.Béčko doma přivítá silnou Choceň. Ukončí dlouhé čekání na body?HBR - CHO 2:5, 0.kolo | Ladislav VáchaB-tým Havlíčkova Brodu se zatím v novém soutěžním ročníku Krajské ligy mužů Pardubického kraje trápí, když z úvodních kol nedokázal vydolovat ani jeden bodík. Svěřenci trenéra Petra Adama si chtějí napravit reputaci ve středu 11. října, kdy v Kotlině zkříží v 18:30 hole se čtvrtou Chocní. Přijďte Bruslaře podpořit, vaši pomoc budou proti silnému soupeři určitě potřebovat!
8.10.Béčko vedlo v Chotěboři už 3:0, nakonec však v derby nebodovaloCHT - HBR 4:3, 0.kolo | Dominik Adam, Ladislav VáchaCHOTĚBOŘ – Mladí Bruslaři vyjeli na led Chotěboře, kde chtěli získat první body. Zápas nabídl v prvních minutách vedení Bruslařů, kteří v prostřední části svůj náskok ještě navýšili, a i když soupeř snížil, před třetí třetinou vedli 3:1. Hosté však v poslední dvacetiminutovce úplně propadli, domácí své manko smazali a v závěru duelu dokonali obrat. Havlíčkův Brod se tak vrátil domů s prázdnou po porážce 3:4. Z brodského tábora se trefili Lukáš Vala, Martin Hynek a Daniel Homola.
7.10.Debakl mladšího dorostu s Hradcem! Rozhodla druhá třetinaHKR - HBR 11:4, 7.kolo | Matouš Soukup, Štěpán OndráčekHRADEC KRÁLOVÉ - Mladší dorostenci po týdenní pauze odehráli další zápas a to na ledě Mountfield HK. Svěřenci Petra Beránka začali dobře, když skóre zápasu otevřel Marek Kopic. Jenže zbytek zápasu byl v režii královéhradeckých Lvů, kteří uštědřili mladým Bruslařům cennou lekci z produktivity. Dvě branky vstřelil Josef Dáňa a po jedné trefě zaznamenali Marek Kopic a Dan Fiala.
7.10.Napínavá bitva v Hradci! Starší dorost nakonec prohrálHKR - HBR 7:3, 10.kolo | Klára Petrásková, Štěpán OndráčekHRADEC KRÁLOVÉ - Starší dorostenci absolvovali druhé utkání ve dvou dnech. Po včerejším vítězství nad Pardubice jeli bojovat o body na led Mountfieldu HK. Družina okolo trenéra Richarda Cachnína st. nezačala vůbec dobře, když prohrávala po první třetině 3:0. Ve druhé dvacetiminutovce vykřesal jiskřičku naděje Tomáš Křehlík, ale vše vzalo za své ve třetí periodě. V ní Hradec nasázel čtyři branky a pojistil si tak tři body. Branky za Bruslaře zaznamenali dvougólový střelec Tomáš Křehlík a svou formu potvrdil také Marek Tecl.
7.10.Vyrovnaná bitva! Bruslaři podlehli po nájezdech NymburkuNYM - HBR 2:1, 7.kolo | Štěpán OndráčekNYMBURK - Bruslaři vyjeli na led předposledního týmu tabulky - NED Hockey Nymburk. Kdo čekal jednoznačné vítězství Adamovy party, tak se hluboce mýlil. Zápas nabídl první branku až ve druhé třetině, když se prosadil Jan Milfait. Havlíčkobrodské hokejisty držel ve vyrovnaném utkání brankář David Marek, ale ten ke konci utkání kapituloval. Bruslaři si nakonec odvezli bod, když nezvládli samostatné nájezdy. V sestavě se poprvé od zranění představil talentovaný útočník David Michálek.
6.10.Bruslaři míří do Nymburku. Rozjedou u Labe další vítěznou sérii?NYM - HBR 2:1, 7.kolo | Ladislav VáchaHavlíčkův Brod se pokusí navázat na domácí vítězství proti Kolínu u řeky Labe, kde ho v sobotu 7. října čeká od 17:00 bitva s Nymburkem. Středočeši se zatím potýkají s hodně mizernou koncovkou a i kvůli ní v dosavadním průběhu soutěže vyhráli jen jeden zápas, a to derby v Kolíně. Bruslaři se tak znovu budou muset dobře popasovat s ošemetnou rolí papírového favorita, aby si domů na Vysočinu odvezli kýžené tři body. Brodští fanoušci pořádají na zápas autobusový výjezd, jehož cena je 200 Kč. V případě zájmu kontaktujte p. Klementa (tel. 720 629 022). Odjezd je v 15:00 od zimního stadionu v Kotlině. Přijeďte havlíčkobrodské hokejisty podpořit!
6.10.Konečně! Starší dorost smazal manko a Dynamo zdolal v nájezdech!HBR - PCE 4:3, 0.kolo | Dominik Adam, Štěpán OndráčekStarší dorostenci konečně získali první body v sezoně! Doma hostili Pardubice, a i když úvodní dvacetiminutovku vyhráli těsně 1:0, v prostřední části svůj náskok promrhali a Dynamo vedlo před třetí periodou 3:1. Mladí Bruslaři však podali v dalších dvaceti minutách doslova heroický výkon, svou dvoubrankovou ztrátu smazali a usilovali i o obrat. V prodloužení měli více ze hry Východočeši, kteří si vytvořili velké šance, ale domácí podržel brankář Rachůnek. Cachnínova parta pak nevyužila přesilovku, ale samostatné nájezdy ovládla, a brala tak kýžený bonusový bod a první výhru v sezoně. Za Havlíčkův Brod se trefili Radim Pejchal, Marek Tecl, Tomáš Kulhánek a Richard Cachnín.
5.10.Ani na druhý pokus to nevyšlo. Béčko prohrálo v HlinskuHLI - HBR 7:3, 0.kolo | Ladislav VáchaB-mužstvo se vydalo ke druhému soutěžnímu utkání do Hlinska, kde chtělo odčinit porážku v Chrudimi a získat první body do tabulky. Východočeši však ovládli první třetinu 2:0 a nakonec si došli pro přesvědčivé vítězství 7:3. Za Havlíčkův Brod se trefili Daniel Homola, Jakub Lacina a Vladimír Szilva (na snímku).
5.10.Na prvním místě se chceme udržet, ujišťuje střelec Luboš VoříšekHBR - KOL 7:1, 6.kolo | Ladislav Vácha, Milan SochorNepříjemná porážka v derby Vysočiny na ledě Žďáru nad Sázavou? Zapomenuto! Havlíčkobrodští hokejisté si spravili chuť v domácím prostředí, kde rozstříleli nepříjemný Kolín vysoko 7:1. A díky prohře Plamenů v Moravských Budějovicích už znovu vedou tabulku skupiny Střed! Opět zazářila druhá lajna Bruslařů, jež se postarala o čtyři góly. Ten vítězný měl na svědomí zkušený útočník Luboš Voříšek, jenž se trefil už pošesté „Havlis to střílel, obránce Kolína letící puk přizvedl, já jsem do toho nastavil hokejku a přes gólmana to přepadlo do brány. Měl jsem trochu strach, jestli to nebyla vysoká hůl, ale rozhodčí gól uznal,“ usmíval se spokojený střelec.
4.10.Bruslaři se vrátili na první místo. Kolínu nasázeli sedmičku!HBR - KOL 7:1, 6.kolo | Štěpán OndráčekHAVLÍČKŮV BROD - Bruslaři přivítali v šestém kole 2. ligy skupiny Střed nevyzpytatelný Kolín. Adamova družina rychle vedla, i když soupeř ze Středočeského kraje vyrovnal, domácí si ještě v první třetině vzali ztracené vedení zpět. Kolínu nakonec zlomila vaz druhá dvacetiminutovka, ve které inkasovali čtyři branky. Nakonec soupeř odjel z Kotliny s přídělem sedmi branek. Góly za Bruslaře zaznamenali Lukáš Endál, Luboš Voříšek (na snímku), Kryštof Kulhánek, Jan Milfait, Tomáš Chlubna, Jakub Šuhaj a Jiří Vašíček.